Skocz do zawartości
Forum

Antykoncepcja a antybiotyk i zapomniana tabletka


Gość Kalisi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Biorę Narayę od stycznia, w zeszłą sobotę miałam zacząć kolejne opakowanie (wcześniej brałam też antybiotyk, skończył się chyba w 3 dniu przerwy, krwawienie miałam od 4 do 6 dnia). Nie było stosunków w trakcie przerwy, 8 dnia miałam wziąć 1 tabletkę z blistra o godzinie 10, ale wymiotowałam cały dzień więc wzięłam ją ok 20, zwymiotowałam po krótkim czasie więc wzięłam drugą ok 22 gdy myślałam już, że się uspokoiło, ale po pół h znów zwymiotowałam... jako, że tabletki nie miały najmniejszych szans się wchłonąć dałam sobie spokój i przyjęłam trzecią o 24 gdy już byłam 'normalna' i poszłam spać. Kolejną przyjęłam już o normalnej godzinie następnego dnia.
Zastanawia mnie jednak czy w tym cyklu będę jeszcze zabezpieczona, czy dopiero w kolejnym? Jak długo powinnam się zabezpieczać i czy muszę pod koniec opakowania uzupełnić te 2 zużyte tabletki czy mogę zacząć przerwę te 2 dni wcześniej?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze warto podkreślić, że postąpiła Pani jak najbardziej właściwie. Ze względu jednak na znaczne opóźnienie powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie przez pierwsze siedem dni. Potem skuteczność antykoncepcyjna będzie już pełna. Odpowiadając na Pani drugie pytanie, jeśli ma Pani dodatkowe (awaryjne) opakowanie tabletek może Pani uzupełnić brakujące dwie tabletki. Jeśli nie ma Pani takiego opakowania proszę po prostu zacząć przerwę dwa dni wcześniej. Takie postępowanie nie wpłynie na skuteczność antykoncepcyjną.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...