Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu i mleczna wydzielina z piersi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Poyrzebuje pomocy...Mój problempolega na tym...Do poczatku stycznia bralam tabletki antykoncepcyjne i w polowie miesiacaje odstailam. Nie bralam ich o jednakowej godzinie ani tez kazdego dnia przez ten okres czasu (ok tygodnia). 24 stycznia dostalam normalna miesiaczke( wczesniej byla tez z odstawienia) 24 lutego ,dostalam kolejny okres . Trwal ok 6/7 dni byl dosc obfity. 4 marca odbylismy z mezem stosunek najpierw analny (bez ytrysku) a nastepnie normalny , pochwowy z wytryskiem srodku, po ktorym natychmiast wszystko splyneło ze mnie. Nazajutrz zaczely sie bóle podbrzusza, parcie na odbyt i mocz .Bóle przypominaly te w trakcie miesiaczki. Trwaly ok. 13 dni. W tym czasie bralam duza ilosc srodkow przeciwbólowych:nurofen,polopiryna s, ibuprom max, no-spa, diclo duo. !0 dnia po stosunku bylam u ginekologa i dostalam tabletki Ginalgin. Po 3 aplikacji tabletki zauwazylamsluz z nitkami krwi i trwalo to ok 3 dni. W dniu wizyty u lekarza wykonalam 1 test z wynikiem negatywnym. Drugi test zrobilam 18 dni po stosunku a 3 test 27 dni po stosunku . Wszystkie negatywne. Podczas2 wizyty u lekarza (innego) zrobiono mi usg dopochwowe ale nie wspomniano o ciazy.Dokuczaja mi mocne zawroty głowy od ok 3 tyg. bóle podbrzusza, tluszcza mi sie wlosyi bardzo bola mnie piersi w odcinku pomiedzy sutkiem a mostkiem. Czuje w nich mrowienie i ucisk. Dodam iz w trakcie tych dolegliwosci przezywalam wielokrotnie bardzo silny stres oraz nie jadlam regularnie ok 6 dni. Obecnie jestem w 40 dniu cyklu. Piersi bola bardzo nawet stanik przeszkadza , boli podbrzusze rowniez. Niewiem juz co mam robic, boje sie zwlaszca iz od paru miesiecy zauwazylam w obu piersiach mleczna wydzieline przy ucisku sutków. Miesiaczki przed pigulkami mialam zawsze nieregularne. Mam 2 dzieci ...córke przestalam karmic piersia ok roku temu.Juz niewiem gdzie sie udac po porade poniewaz terminy wizyt dopiero na maj a do tego czasu oszaleje ze strachu...PROSZE O POMOC I PORADE ...CO MI MOZE BYC?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią problemy można podsumować takimi stwierdzeniami:
- ponieważ współżyła Pani bez zabezpieczenia, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Wprawdzie ze względu na negatywne wyniki testów ciążowych jest ono niskie, aczkolwiek istnieje. Dla ostatecznego wykluczenia/potwierdzenia ciąży warto ponownie wykonać test ciążowy lub wykonać badanie poziomu hormonu beta-hCG z krwi.
- odstawienie antykoncepcji hormonalnej może skutkować przejściowymi zaburzeniami cyklu miesiączkowego, co może objawiać się brakiem/opóźnieniem miesiączki.
- odbycie stosunku analnego przed stosunkiem pochwowym skutkuje przeniesieniem flory bakteryjnej odbytnicy do pochwy, co powoduje infekcję dróg rodnych i konieczność leczenia (Gynalgin),
- mleczna wydzielina z piersi może być wynikiem hiperprolaktynemii, czyli zaburzenia hormonalnego, które może powodować także zaburzenia cyklu.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

Witam i dziekuje za odp. Wczoraj zrobilam 4 test ciazowy który wyszedl negatywny. Dolegliwosci nadal sie utrzymuja a wizyta najblizsza u ginekologa dopiero na 2 lipca . Nigdzie nie moge znalezc wczesniejszego terminu. Bardzo dokuczaja mi zawroty glowy.....oslabienie oraz niska temperatura 36,0C. Dodatkowo dziwne uczucie naprzemian goraca i dreszczy ale na nic nie choruje,,,czy to rowniez wyniki odstawienia tabletek.? Czy 4 testy moga nie wykryc ciazy ostatni 4 tyg po stosunku?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Jeśli kolejny test ciążowy jest negatywny, istnieje znikome prawdopodobieństwo ciąży. Opisane zaś przez Panią objawy mogą mieć zupełnie inną przyczynę. Sugeruję wizytę u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci badania dodatkowe. Jeśli chodzi o wizytę u specjalisty ginekologa to w zasadzie nie ma możliwości, by przyspieszyć wizytę w ramach NFZ. Pozostaje Pani prywatna konsultacja.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...