Skocz do zawartości
Forum

Badanie rezonansem magnetycznym przy wysokiej prolaktynie


Gość lu...80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z tej strony kłania się Luiza. Mam 32 lata z mężem staramy się od ponad pół roku o dziecko w tym ja lecze się od około 2 lat na sprawy hormonalne. Pierwsze testy hormonalne zostały przeprowadzone 15 grudnia 2011 i wyniki przedstawiały tsh 10,420, Prolaktyna 96,78 i mój lekarz prowadzący zalecił przyjmowanie euthyroxu 25. Ft3 i Ft4 były w normie. W marcu 2012 wykonałam badanie kontrolne tsh i wynik 7,150 poza normą wskazywał nadal niedoczynność więc lekarz zalecił euthyrox 50 i w maju wynik tsh wyniósł 0,0060 czyli nadczynność wróciliśmy do 25 i wynik 26 czerwca 2012 wskazywał 0,0086 nadal nadczynność. W lipcu wykonałam badanie prolaktyny i wykazało 19,07 czyli w normie. Od tamtej pory zaczęliśmy starać się o dziecko, przyjmowałam kwas foliowy. Przestałam skarżyć się na ból głowy dopiero w grudniu pojawiła się migrena a potem zwykły ból głowy męczył od czasu do czasu. Miesiączki były regularne pomiędzy 26-29. Niestety od tego czasu nie było ciąży. Postanowiłam w lutym br zbadać kontrolnie progesteron czy jest go odpowiednio dużo do zajścia w ciążę i wynik był 15,70 w fazie lutealnej, Prolaktyna 229,14 ng/ml i beta-HCG 1,20. Niestety Prolaktyna okazała się niepokojąco wysoko i mój lekarz stwierdził że to może być wczesna ciąża i 22 lutego zrobiłam test ciążowy i wynik był ujemny. Miesiączkę dostałam w 30 dc i miałam go 2 dni i koniec. Lekarz też stwierdził ze powinnam zrobić rezonans magnetyczny ale ja nie bardzo chce tego badania bo uważam ze gdyby było coś w przysadce to miałabym nieregularne cykle, brak owulacji, zanik miesiączki itp. Proszę o pomoc interpretacje mojego przypadku. Czy rezonans jest konieczny i czy ja mogę być w ciąży pomimo ze testy ciążowe są negatywne a Prolaktyna tak wysoka. Zaznaczę że nie mam na razie żadnych objawów ciążowych tylko jestem rano senna. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź Luiza R

Odnośnik do komentarza

Witam!
Negatywne wyniki testów ciążowych oraz podany poziom hormonu beta-hCG oznaczają, że prawdopodobieństwo ciąży jest znikome. Zdecydowanie powinna Pani jednak zaufać lekarzowi i wykonać rezonans magnetyczny. Podana przez Panią wartość prolaktyny jest na tyle wysoka, że istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że wynika to ze schorzeń przysadki. Koniecznie należy to potwierdzić lub wykluczyć, gdyż od tego zależy sposób dalszego postępowania, w tym przede wszystkim leczenie. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania skierowania na MRI.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...