Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyników rozmazu


Gość wers0n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Proszę o zinterpretowanie moich wyników moczu i rozmazu manualnego krwi
barwa żółta
lekko mętny ph-8, urobilinogen silnie wzmożony, azotyny, białko, glukoza, bilirubina nieobecne, liczne fosforany bezpostaciowe, śluz obfity, bakterie nieliczne. Osad: nabłonki wielokątne liczne, leukocyty pojedyncze.
rozmaz manualny granulacyty 35%, limfocyty 52%, monocyty 8%, eozynofile 5%.

Odnośnik do komentarza

Witam chodzi mi o interpretacje wyników badań. Mam 16 lat skończonych w listopadzie 17 skończe.
W grudniu poszłam do lekarza z bólem piszczeli, znaczy się piszczele bolą mnie raz na jakiś czas w nocy jest to straszny ból i trwa z dobre 2h. Lekarz kazał mi zrobić badania morfologie i rozmaz krwi.
Morfologia była OK. Natomiast rozmaz nie. Po 2 tygodniach ponownie zrobiłam rozmaz i znów wyszedł źle jeszcze gorzej niż przedtem.
Gran. pałeczkowate 1%
Gran. segmentowane 39% norma 40-60%
Gran. kwasochłonne 14% norma 1-5%
Limfocyty 48% norma 15-45%
Monocyty 1 norma 3-8%
Lekarz skierował mnie do poradni chorób pasożytniczych i tropikalnych i mieli mi zrobić badanie pod kontem toksoplazmozy ale badanie nic nie wykazało a lekarz tamtego szpitalu powiedział że to od urody co mnie bardzo zdziwiło i powiedział że za miesiąc mam ponownie zrobić badania. Natomiast lekarz rodzinny powiedział że to nie może być od urody i mam powtórzyć te badania i najwyzej bedzie mnie badał w innym kierunku.
+ od pewnego czasu mam sile bóle głowy i bolą mnie oczy i wypadaja mi włosy.
proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Witam!
W podanym rozmazie nieprawidłowość stanowi głównie podwyższony poziom granulocytów kwasochłonnych. Może być to wynik:
- chorób alergicznych,
- schorzeń pasożytniczych,
- chorób autoimmunologicznych,
- zdrowienia w przebiegu infekcji,
- wpływu leków na rozmaz (penicyliny, fenotiazyna, streptomycyna, kwas p-aminosalicylowy),
- idiopatycznego zespołu eozynofilowego i wielu innych.
Nie ma zatem takiej możliwości, by w ramach porady internetowej postawić jakąkolwiek konkretną diagnozę. Nie mam bowiem możliwości zebrania wywiadu, zbadania Pana i oceny innych badań dodatkowych. Proszę zatem powtórzyć badania za miesiąc, tak jak zasugerował lekarz chorób zakaźnych i ponownie skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy od zdenerwowania czy nie. Gdy wstaje rano nie mam ich pojawiaja sie po jakis 2h sa przez jakies 15 min i przechodza i za godz to samo ale zauwazylem ze na zimnym jak jestem to odrazu mi sie to zaczyna dziac cos jak by mi sie jakies zylki kurczyly. Roznie raz na policzkach raz wokol oczu kolo skroni na brodzie. Moze trzeba by jeszcze jakies badania wykonac mocz tez mam ok

Odnośnik do komentarza

Mieloblast- 0%
Promielocyt- 0%
Mielocyt- 0%
Metamielocyt-0%
Granulocyty pałeczkowate- 8,0% (norma 1,0-5,0)
Granulocyty podzielone- 18% (norma 40-70%)
Granulocyty kwasochłonne- 0,0%
Granulocyty zasadochłonne- 0,)%
Monocyty- 10% (norma 1-8%)
Limfocyty- 64,0 % (norma 20-45%)
OB- 24mm (norma 1-15)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...