Skocz do zawartości
Forum

Bardzo długie cykle i obfita miesiączka


Gość AGATEK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Od roku mam długie cykle-ponad 60 dni, w dodatku krwawienie jest bardzo obfite, byłam już u lekarza-miałam zrobione usg na którym były widoczne liczne pęcherzyki początkowe. prawy jajnik zwrócony do zatoki douglasa, na szyjce pojedyncze torbiele Nabotha,, wynik TSH w normie, badania krzepliwości krwi również w normie.Dodam że mam 33 lata i jeden poród za sobą, lekarz nie wie co zrobić sugerował łyżeczkowanie ale zaraz stwierdził ze nie nadaje się a poza tym endometrium jest w normie,obecnie biorę rutinoscorbin wapno i folik- szczerze to nie wiem po co to (może ktoś odp) jakiś czas temu przeszłam zabieg laparoskopowego wycięcia pęcherzyka żółciowego.Po ostatnim okresie, ok 8 dnia pojawiła się krew i lekkie kłucia w jajniku.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Z opisu wynika, że miała Pani wykonane USG oraz zbadane TSH i układ krzepnięcia. Ze względu jednak na nieregularne, długie cykle powinna mieć Pani także wykonany pełny panel badań hormonalnych. Ze względu bowiem na obraz jajników w USG, wskazana jest diagnostyka w kierunku PCOS. Najlepiej byłoby zatem gdyby skonsultowała się Pani z lekarzem ginekologiem, endokrynologiem.
A propos leków, które Pani przyjmuje, to niestety nie jestem w stanie ocenić w jakim celu zalecił je Pani lekarz.

Odnośnik do komentarza

witam
Dziękuję za odpowiedź, byłam u lekarza a ten stwierdził że zrobił już badania i ze jest w porządku( badania tzn cytologie st czystości, usg) od 2 dni mam lekkie plamienie jasnoczerwoną krwią-o czym powiedziałam lekarzowi a ten wzruszył ramionami i nie wiem czy to normalne czy nie, Wciska mi pigułki antykoncepcyjne dostałam skierowanie na badanie bilirubina alat i aspat nie wiem czy będę mogla brać hormony po wycięciu woreczka tym bardziej ze od czasu do czasu swędzą mnie wewnętrzne strona dłoni i stóp (głownie wieczorem) objawy jak przy cholestazie która przebyłam a o której lekarz wie.... jestem w kropce.......

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...