Skocz do zawartości
Forum

Autyzm dziecięcy a fobie i natręctwa


Gość mama35

Rekomendowane odpowiedzi

witam
mój syn ma cechy autystyczne. diagnoza psychologiczna stwierdza autyzm dziecięcy.
czy u dziecka autystycznego normalne są w zachowaniu fobie i natręctwa?
syn od jakiegoś czasu naśladuje wybrane osoby. jest to o tyle dziwne i niepokojące, że musi mieć takie same ubrania jak ta osoba, robi wszystko to co ta inna osoba (łącznie z korzystaniem z toalety). poza tym ma manię poprawiania rzepów w bucie. muszą być prosto zapięte, poprawia je kilka razy, jeśli nie jest tak jak on chce to jest afera - krzyki, bicie itp. ostatnio w przedszkolu miałam dziwną sytuację. zobaczył na podłodze papierek po cukierkach. zaczął na mnie krzyczeć, że on się boi śmieci, że mam to zabrać. udało mi się opanować sytuację, jest to jednak dla mnie dziwne i dlatego mam pytanie jak radzić sobie z takimi zachowaniami, jak je wyeliminować z jego życia (te dziwactwa)?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią natręctwa oraz zaburzenia z grupy lękowych to zaburzenia, które dość często współistnieją ze schorzeniami ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera. Zdecydowanie nie powinna Pani jednak tego bagatelizować. O możliwościach terapii i postępowania proszę jednak porozmawiać z lekarzem psychiatrą dziecięcym lub psychologiem, którzy zajmują się leczeniem dzieci z autyzmem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...