Skocz do zawartości
Forum

Zimne dłonie, brak koncentracji i spadek masy ciała


Gość krzysiek977

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysiek977

Witam. Mam 16 lat i borykam się z problemem uczucia zimna od dwóch lat. Występuje on tylko podczas zimy, ale np gdy jestem w domu w temperaturze 21C to i tak mam zimne, a jak wyjde na podwórko to sine całe ręce :(

Robiłem badania krwi i moczu i wszystko mam ok, poza tym ze w moczu są szczawiany wapnia.
Kolejne co to od ostatniego roku spadło mi ciśnienie i tętno, miałem około 100 tętno i cisnienie 120/80, a teraz tętno 60-80 a ciśń. 90/65. Przez około pół roku piłem kawę i nie wiem czy to może mieć jakiś związek. Kolejne co, to spadek masy, a właściwie to urosłem około 20cm, a masa zwiększyła się o 3 kg. Teraz gdy więcej zjem, aby przytyć, to rosnie tylko brzuch, a pod klatą to już normalnie mogę żebra liczyć i nic nie przybywa tłuszczyku... Oprócz tego to odżywiam się dość skąpo jeśli chodzi o składniki odżywcze. Nie pilnuje tego żeby było wszystko, poprostu zrobię sobie kanapkę na śniadanie, w szkole zjem obiad i na kolację też jakieś kanapki. Jak myślicie, co może być przyczyną tego, że mam zimne dłonie i stopy, nie przybywa mi masa i mam totalny brak koncentracji? Żeby się nauczyć czegoś to muszę to po 5 razy pisać na kartce i powtarzać non stop, kiedy jeszcze 2 lata temu przeczytałem raz tekst i pamietałem wszystko.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Uczucie zimna kończyn może mieć podłoże w zaburzeniach krążenia. Warto również skontrolować obniżone ciśnienie krwi. W młodym wieku należy zadbać o właściwą dietę zapewniającą niezbędne składniki do prawidłowego rozwoju. Warto udać się do lekarza, który skontroluje wszystkie występujące nieprawidłowości. Ponieważ jesteś niepełnoletni powinieneś porozmawiać o swoich problemach z rodzicami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...