Skocz do zawartości
Forum

Rozpoczęcie brania tabletek antykoncepcyjnych po tabletce 72 h po


Gość nieroztropna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nieroztropna

Witam,
po skonczonym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych postanowiłam zrobić przerwę. Okres minął i w 8 dniu cyklu kochałam sie z chłopakiem i pękła nam prezerwatywa. Zazylam tabletkę "po" i wciągu następnych dni, zaczęłam krwawić, jednak trało to 2 dni, a ja w tym czasie zazyłam tabletkę antykoncepcyjną biorac to za okres. Stąd moje pytanie czy powinnam kontynuować branie tabletek czy zaprzestać i poczekać na następny okres

Odnośnik do komentarza
Gość Niepewnosci

Witam! 18 maja bylam u ginekologa i dostalam recepte na escapelle oraz daylette. Mialam rozpoczac tabletki anty od pierwszego dnia cyklu. Mam je bardzo nieregularnie. Ostatnio jedynie mialam 6 kwietnia oraz 6 maja, dokladnie, natomiast wczesniej mialam trzymiesieczna przerwe, zreszta nie pierwsza jaka mi sie zdarzyla. Mam 18 lat. Po escapelle, 24 maja rozpoczelo mi sie plamienie. Trudno bylo mi stwierdzic czy to przyspieszony okres czy tylko plamienie, ale czasem moja miesiaczka jest malo obfita, zwlaszcza jak uzywam tylko tamponow. Poza tym mialam inne objawy miesiaczki. Zazylam wiec anty w pierwszy dzien tego plamenia. Minela 5 tabletka a mnie ponioslo z moim chlopakiem. Zastanawiam sie czy jestem bezpieczna czy znowu mam latac po dodatkowa antykoncepcje.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem jesteś bo szczerze mówiąc wzięłaś dawkę hormonów jak dla konia. Nie dość że escapella to jeszcze tabletki. Ja bym nie leciała po kolejną tabletkę po tylko normalnie brała tabletki antykoncepcyjne

Odnośnik do komentarza
Gość zmartwionao

Okres miałąm od 13go lipca. 22go musiałam zażyć tabletkę po. 30go lipca pojawiło się krwawienie, które zinterpretowałam jako przyspieszoną prze tabletkę miesiączkę i wzięłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną vibin z opakowania. Okres w czasie przerwy przyjmowania hormonu dostałam zgodnie z tym co mówiła ulotka. W związku z tym jestem już chroniona przed ciążą? Teraz biorę drugie opakowanie, ale boję się, że źle zinterpretowałam pierwszy dzień miesiączki po zażyciu escapelle, czy się nie pomyliłam i nie był to skutek uboczny stosowania leku. Czy miesiączka w odopwiednim terminie pozwala twierdzić, że ochrona działa?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...