Skocz do zawartości
Forum

Ochrona antykoncepcyjna przy pierwszym blistrze tabletek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Przyjmuję antykoncepcję w postaci pigułek. Dzisiaj biorę już 13 tabletkę, biore je regularnie o tej samej porze i nie przyjomawałm w tym czasie żadnych antybiotyków. Jednakże, jest to mój pierwszy miesiąc. Dzisiaj kochaliśmy sie z moim partnerem, który skończył we mnie. Czy jest możliwość abym się obawiała o "wpadke"?
Pozdrawiam Natalia

Odnośnik do komentarza
Gość Marta6153

Witam, w sobotę rano dostałam miesiączki a w niedzielę wieczorem miałam zacząć brać tab antykoncepcyjne jednak zapomniałam i wzięłam w poniedziałek rano a drugą zamierzam wziąć też w poniedziałek jednak o 22 czy jeśli będą brane codziennie wieczorem bedą skuteczne?dodam,że to moje e tł1 opakowanie po ciąży i stosuję dietę białkową i błonnikową oraz suplementy przyspieszające spalanuszczów i przemianę materii.Czy powinnam zrezygnować z czegoś i czy tabletka wzięta 3 dnia okresu a nie 2 jak zaleciła moja pani doktor będzie działać?Z góry dziękuję za odpowiedź,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

~Marta6153
Witam, w sobotę rano dostałam miesiączki a w niedzielę wieczorem miałam zacząć brać tab antykoncepcyjne jednak zapomniałam i wzięłam w poniedziałek rano a drugą zamierzam wziąć też w poniedziałek jednak o 22 czy jeśli będą brane codziennie wieczorem bedą skuteczne?dodam,że to moje e tł1 opakowanie po ciąży i stosuję dietę białkową i błonnikową oraz suplementy przyspieszające spalanuszczów i przemianę materii.Czy powinnam zrezygnować z czegoś i czy tabletka wzięta 3 dnia okresu a nie 2 jak zaleciła moja pani doktor będzie działać?Z góry dziękuję za odpowiedź,pozdrawiam.

Witam!
Po pierwsze warto podkreślić, że pierwszą tabletkę antykoncepcyjną powinna Pani zażyć pierwszego dnia miesiączki, a nie drugiego - musiała Pani zatem źle zrozumieć swojego lekarza. Jeśli jednak pierwszą tabletkę przyjmie Pani trzeciego dnia, przez kolejne 7 dni koniecznie proszę stosować dodatkowe metody zabezpieczające. Dopiero po tych 7 dniach ochrona antykoncepcyjna będzie pełna. A propos Pani diety, to zdecydowanie może ona wpływać na skuteczność antykoncepcji ze względu na niską zawartość tłuszczów. Proszę zatem pomyśleć o zmianie diety i wdrożeniu zasad zdrowego odżywiania.

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudia89

Witam!
Rozpoczęłam pierwsze opakowanie tabletek Novynette w 1 dniu miesiączki (niedziela), a do stosunku bez dodatkowego zabezpieczenia doszło w sobotę (7 tabletka). Moje pytanie brzmi: jak duże jest ryzyko zajścia w ciążę?
z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...