Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie krok po kroku Kathey


Gość Kathey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam 32 lata i jestem mamą dwóch córeczek (1 rok i 4 lata). W ciąży nie przytyłam zbyt dużo - 12 kg. Zaczęłam tyć po ok.pół roku po urodzeniu córeczki (słodycze, pizza, ciasta itp.-teraz już to wyeliminowałam) Mierzę 165 cm i ważę 66kg. Niby nie jest to nadwaga jednak chciałabym schudnąć do 58-60kg. Ogólnie jestem zadowolona ze swojego wyglądu gdyby nie brzuch, to tu najwięcej mam tłuszczyku. Po ciąży skóra też nie jest taka sama, choć rozstępów nie mam. Wiem, że mój brzuch już nigdy nie będzie zupełnie płaski i nawet nie marzę o tym. Ale w tej chwili wyglądam jakbym była w 5 miesiącu ciąży. Chciałabym schudnąć zwłaszcza w tej partii brzucha. Niestety na ćwiczenia raczej czasu mi brak, pochłaniają mi go codzienne obowiązki domowe. Wieczorem to marzę tylko o tym by się wykąpać i spać.
Co mogą mi Państwo doradzić? Myślałm o diecie 1500kal,4-5 posiłków dziennie, kolacja najpóźniej o 18, czy w moim przypadku zadziała ona? Na jakie efekty mogę liczć? A może Państwo zasugerują mi coś innego? Dodam, ze nadal karmię dziecko piersią (raz dziennie, tylko rano).
Bardzo proszę o radę. I z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Dieta 1500kcal jest dobrą dietą, jednak musisz pamiętać o tym, że może ona wpłynąć na wartościowość Twojego mleka. Ogólnie nie zaleca się stosowania rygorystycznej diety odchudzającej podczas karmienia piersią. Prawidłowe tempo chudnięcia przy karmieniu piersią wynosi 0,5 kg
Jedzenie regularnych posiłków na pewno pomoże przyspieszyć Twoją przemianę materii jak i wyregulować pracę układu pokarmowego. Co do kolacji to powinna ona być spożywana na 3 godziny przed snem. Zmniejszy to ryzyko wieczornego podjadania lub przejadania się. Kolacja powinna być lekka, nie obciążająca żołądka.
Proponuję, także zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Rozumiem, że obowiązki domowe i opieka nad córką są czasochłonne, ale warto byłoby wygospodarować choćby 30 minut na codzienne ćwiczenia. Jeśli nie uda się tego zrobić to proponuję wychodzić w miarę możliwości na dłuższe spacery szybkim tempem.
Dodatkowe informacje znajdzie Pani w artykułach:
1. Odchudzanie a karmienie piersią
2. Odchudzanie po porodzie
3. Ćwiczenia po ciąży

Odnośnik do komentarza

Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Co do ruchu to idzie wiosna więc zaczną się dlugie spacery a i rower może odkurzę. Nie zależy mi by schudnąć szybko, wolę mądrze, powoli ale skutecznie i na długo - bez efektu jojo. A że lubię warzywa i ubóstwiam owoce to myślę że do lata uda mi się osiągnąć wymarzone 58kg bez głodowania ;)
Dziękuję także za linki do artykułów, okazały się pomocne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...