Skocz do zawartości
Forum

Plamienia w ciąży przy konflikcie serologicznym a poronienie


Gość ag...ek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pisze z zaptaniem poniewaz mam mały dylemat albo nie az taki mała mam córeczke która urodziłam 3 lata temu po ciazy dostałm imunoglobine anty D niestety podoano mi ja 5 dni po porodzie zaznaczam ze ja mam - a moja corka + grupe krwi . Wzeszłym roku zaszłamw ciaz od poczatki cizy czyi gdziestak o 5 tyg miałam ciagle bóle podbrzusza pod kniec 8 tyg plamienia zglaszałam to lekarzowi ale w Uk twierdza ze ciaza jest dopiero od 12 tyg i co bedzieto bedzie w 10 tyg ciazy poroniłam nie całkowicie miałam podawana srodki w szpitalu na poronieni po usunieciu podano mi imunoglobine anty D do reki . W grudniu zeszłego roku kolejny raz staralismy sie o dziecko ostatniom miesiaczke miała 27.12.2012 w dni płodne 6 13 stycznie staralisy sie o potomstwo od18 do 28 stycznie robiłam co 3 dni test ciazowy najpierw był negatywny pozniej 4 pozytywne w dniu spodziewanej misiaczki nie dostałam okresu zaznczam ze to było24.1.2013 po spodziewanej miesiaczce tak jk wyzej napisałam zrobiłam 2 testy równiez wyszły pozytywnie jednak od dni spodziewnej miesiaczki zaczełam mic bole podbrzusza czase dosc intensywne dzisiaj czyli 29 stycznie dostałam plamienia a wieczorem juz krwawienie doc intensywne nie widze skrzepów w krwawiniu . Moje pytanie jst take czy jet prawdopodobienstwo ze testy ciazowe mogły byc mylne zaznaczam ze robiła zwykłe i elektryczne ? czy jdnaka byłam w ciazy i kolejny raz poroniłam ? i czey jest prawdopodobienstwo ze wytworzyły sie u mnie przeciwciałka po 1 cizy dlatego ze miałam za pozno podana imonuglobine antyD? i czy musze siezglosic do lekarza zaznacza ze jestem Uk a tutaj ciaza liczy sie od 12 tyg . Bardzo posze o odpowiedz bo nie wiem jzu co robic.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Immunoglobulina anty-D powinna być podana maksymalnie do 72 godzin od porodu/poronienia/ przecieku płodowo-matczynego. Ponieważ miała Pani podane przeciwciała zbyt późno, mogło dojść do wytworzenia przeciwciał, czego skutkiem są poronienia. Koniecznie należy to jednak potwierdzić wykonując odczyn Coombsa. W tym celu proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem (w Szwecji taka diagnostyka także najprawdopodobniej leży w jego kompetencjach).
A propos testów ciążowych, to możliwe są dwa scenariusze:
- wyniki były fałszywie dodatnie,
- doszło do poronienia.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Nie powinni odmówić Pani pomocy, bez względu na ustalenia dotyczące czasu trwania ciąży.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...