Skocz do zawartości
Forum

Dieta 1000 kcal a jedzenie kiszki


Gość xxxxx23

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy będąc na diecie 800-1000 kalorii czy mogę od czasu do czasu zjeść kiszkę bo ją uwielbiam a jem ją od czasu do czasu na śniadanie , lub obiad
mój organizm czasami domaga
się o takie rzeczy lube też wątróbkę drobiową gotuje ją lub piekę bez tłuszczu te rzeczy jem nie za często

Odnośnik do komentarza

Witam,
Nie ma przeciwwskazań co do jedzenia kiszki krwistej czy wątróbki, pamiętaj jednak, że kaszanka jest dość kaloryczna 100g posiada 195 kcal. Mniej kalorii posiada wątróbka drobiowa bo w 100g jest 134 kcal.
Jednak radziłabym się zastanowić nad częstym spożywaniem tych produktów. Przy obecnym zanieczyszczeniu środowiska oraz stosowaniu antybiotyków w hodowlach wątróbka nie jest już tak zdrowa jak kiedyś. Jedną z funkcji wątroby jest oczyszczanie krwi i neutralizowanie toksyn, działa ona na zasadzie takiej oczyszczalni organizmu. Jeśli w danej hodowli stosuje się w nadmiarze antybiotyki lub nie dba się odpowiednie środowisko chowu w wątrobie kurcząt mogą być magazynowane toksyczne związki. Dlatego też kupujmy wątróbkę tylko z pewnych źródeł.
Co do kaszanki to najlepiej zrobić ją w domu. W ten sposób będziemy wiedzieć skąd pochodzą wszystkie składniki. Kaszanka zwiera również dość dużo tłuszczu i cholesterolu dlatego należy uważać aby nie przesadzić z jej ilością w diecie.
Na koniec chciałabym dodać, że dieta 800 kcal nie jest dobrą dietą odchudzającą. Dłuższe przebywanie na niej może się skończyć niedoborami, osłabieniem organizmu i efektem jojo

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...