Skocz do zawartości
Forum

Grzybica jamy ustnej po seksie oralnym


Gość Eloisaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam problemy z nawracającą grzybicą pochwy. Przy okazji ostatniego, początkowo bezobjawowego, epizodu zaraziłam niestety moją dziewczynę, która nigdy wcześniej nie miała takiej infekcji.

Zanim wystąpiły u niej objawy uprawiałyśmy także seks oralny (miała nieco inny smak niż zwykle, ale upławy i pieczenie pojawiły się później).

Jako że Candida albicans może powodować także grzybicę jamy ustnej, zastanawiam się czy nie mogłam złapać grzybicy jamy ustnej. Od zawsze miałam delikatny nalot na języku, od czasu do czasu występują u mnie zajady, ale zmiany nie są nigdy bardzo uciążliwe i dopiero czytając ostatnio o grzybicy doszłam do wniosku, że może być to kandydoza. Miałam więc prawdopodobnie wcześniej przerost Candidy w jamie ustnej, czy podczas seksu oralnego mogło nastąpić jakieś nadkażenie?

Obie jesteśmy w trakcie leczenia miejscowego globulkami (ja dodatkowo Fluconazolem mam kurację na 6 m-cy).

1) Czy jeśli mam podejrzenie grzybicy jamy ustnej powinnyśmy się powstrzymać nawet od całowania?
2) Czy po zakończeniu leczenia grzybicy pochwy możliwe, że jeśli będziemy uprawiać seks oralny przy (potencjalnej) grzybicy jamy ustnej może nastąpić kolejna infekcja w obrębie narządów rodnych? Jak się przed nią zabezpieczać?
3) Czy istnieją jakieś sposoby na ustalenie czy mamy infekcje mimo braku objawów? Np. u mnie przed pojawieniem się upławów wystąpiło intensywne pieczenie po nałożeniu żelu intymnego (mimo braku cukru w składzie), którego wcześniej używałyśmy bez problemu. A może papierki lakmusowe do badania ph pochwy?

Pozdr
E

Odnośnik do komentarza

Ad1. No raczej tak bo będzie się zarażać w kółko
AD2.To samo co wyżej.
Ad3. możesz zrobić wymaz z pochwy, może papierki ( nigdy ich nie widziałam, więc nawet nie wiem jak one działają)

przy waszych problemach ogólnie wstrzymałabym się z całowaniem, seksem oralnym i tym podobnym. Najpierw wyleczcie swoje infekcje a potem hulajcie :)

Somewhere over the rainbow
Skies are blue
And the dreams that you dare to dream
Really do come true

Odnośnik do komentarza
Gość claudyna

Jeżeli masz grzybicę w jamie ustnej to zrób sobie wymaz z odbytu, również twoja partnerka. Powinniście się leczyć oboje i dopiero po wyleczeniu (wykonanie wymazu, który potwierdzi że jesteście zdrowi) kochajcie się i pieśćcie. Twoja partnerka niech zacznie zażywać provag, który skutecznie chroni pochwę, układ pokarmowy i moczowy przed infekcjami. Probiotyk będzie wspomagał leczenie i uchroni ją przed nawrotem choroby. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...