Skocz do zawartości
Forum

Brak ciąży na usg a pozytywne testy ciążowe


Gość gosc12345

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gosc12345

witam. moj ostatni okres był 10 grudnia, 22 grudnia kochałam się z partnerem, jednak zabezpieczenie nie zadziałało. 12 stycznia robiam test, wyszedl pozytywny, dwa dni pozniej dostałam lekkie pamienia, ktore z czasem sie nasiliły (tak jakby byl to normalny okres), byłam u lekarza, nic nie widział w macicy ae wyniki bhcg wskazywaly 181uml/ml. 9 lutego znowu zrobilam test domowy test, wnowu wyszedl pozytywny, 12 lutego znowu poszlam do lekarza, odpowiedz byla ta sama, nie widze nic w macicy i w jajnikach tez nie. ile czasu hormony moga utrzymywac sie w organizmie, czy mozliwe ze jestem dalej w ciazy mimo ze usg nic nie wykazalo, lekarz powiedzial ze na pewno nie jestem jednak dalej nie mam okresu a wynik na tescie wychodzi pozytywny

Odnośnik do komentarza

Wartoby było zrobić jeszcze raz test na bhcg i zobaczyć czy poziom hormonu rośnie. Jeśli ciążą pozamaciczna jest wykluczona, normalnej ciąży wciąż nie będzie widać, a bhcg nie będzie rósł, mogą być podejrzenia niektórych rodzajów nowotworów. Jeśli bhcg spada - najprawdopodobniej było poronienie.

Odnośnik do komentarza

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku bezwzględnie konieczne jest ponowne wykonanie badania poziomu hormonu beta-hCG z krwi. W zależności zaś od wyniku:
- jeśli będzie negatywny - nie ma powodów do niepokoju,
- jeśli będzie pozytywny - może to oznaczać ciążę pozamaciczną i wymaga dalszej diagnostyki.
Po uzyskaniu wyniku badania proszę zatem skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

w czwartek 04.04 zrobiłam test i był pozytywny potem drugi test .popoludniu z bólem trafilam do szpitala tam beta hcg wyszła 333,01 trafiłam do ginekologa ale powiedział ze nic nie widac ,po 48 godzinach powtórzyłam beta i wyszło 729,05 .ostatnia mieisczke miałam 04.03. cykle 28 d .kiedy bedzie cos widac na usg. jutro ide do lekarza i juz sie boje

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...