Skocz do zawartości
Forum

Strach przed pójściem do liceum


Gość verminator

Rekomendowane odpowiedzi

Gość verminator

Mam 15 lat (niedługo 16) i właśnie jestem na etapie III klasy gimnazjum. Moim głównym problemem jest liceum - po prostu boję się, że nie zostanę zaakceptowana. W aktualnej klasie jestem lubiana, ale większość ludzi znam od podstawówki, ba, nawet od przedszkola. Przeraża mnie wizja nowej, licealnej klasy. Ciągle mnie ostatnio męczy myśl, że ładne dziewczyny i chłopacy wyśmieją mnie, bo mogę być dla nich za mało urodziwą osobą. Rodzice mi powtarzają, że jestem ładna (cóż, to rodzice) i, że w liceum są mądrzejsi ludzie, którzy na pewno nie oceniają ludzi po wyglądzie. Niestety nie wierzę im za specjalnie, bo na różnych stronach internetowych można wyczytać różne komentarze (tak, licealistów) typu "Hahah, w mojej klasie jest taki pasztet, śmiejemy się z niej z chłopakami, że jak bierze chleb to nie musi już go niczym smarować". Czy faktycznie powinnam bać się przejścia do nowej szkoły?

Odnośnik do komentarza
Gość Eyesshadow

Hej, miałam tak samo jak ty ;)
Liceum juz skonczylam i na prawde bylo fajnie.

Jak szlam do pierwszej klasy lo, to bylam chyba najbardziej przerazona pierwszoklasistka na swiecie.
Ale zupelnie niepotrzebnie. Na poczatku oczywiscie nie bylo cudownie, bo nie naleze do osob ktore szybko zawiazuja kontakt z innymi. Ale pamietaj, ze nie bedziesz jedyna ktora nikogo nie zna. Po pewnym czasie wszyscy sie zzylismy i liceum to byl na prawde bardzo fajny okres w moim zyciu.

Podobnie jak ty, w gimnazujum mialam kompleksy dotyczace wygladu, mialam kolezanki ktore wzbudzaly zainteresowanie chlopakow, a ja zawsze bylam dobra kolezanka, ale tylko kolezanka.
Na poczatku liceum zaczelam o siebie dbac, zmienilam fryzure, zaczelam nakladac delikadny makijaz. Moze to troche prozne, ale na prawde dodalo mi to pewnosci siebie. Nie mowie o 3kg tapety, ale o delikatnym makijazu.
Pozdrawiam, i pamietam, najwazniejsze to byc soba a wtedy na pewno znajdziesz kogos kto nadaje na tych samych falch :)

Odnośnik do komentarza

Ja również tak miałam :) Nie przejmuj się, skoro byłaś lubiana we wcześniejszym otoczeniu to i w tym na pewno Cię zaakceptują ;) W liceum ludzie naprawde są całkiem inni niż w np. w zawodówkach ( nikogo nie obrażając ) , ponieważ są trochę dojrzalsi, może nie wszyscy, ale na pewno nikt nie będzie na tyle podły żeby wyśmiewać się z Twojego wyglądu . U mnie w klasie dziewczyna najgorszej urody była najbardziej lubiana, wszyscy pragnęli aby się z nią zakumplować ponieważ nadrabiała charakterem, a przecież to on jest w tym wszystkim najważniejszy ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...