Skocz do zawartości
Forum

Grudkowata wydzielina z pochwy po wyleczeniu grzybicy


Gość alterego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość alterego

Witam, ok miesiąc temu stwierdzono u mnie grzybice pochwy jednak jak mi sie wydawalo wyleczylam sie z niej. Po miesiączce zaczełam stsować profilkatycznie tabletki dopochwowe haxagyn duo z kwasem mlekowym. Niby wszystko wróciło do normy a jednak obecnie mam znow grudkowata wydzieline z pochwy. Jednak nie mam objawow takich jak przy grzybicy, nie swedzi mnie a ni nie boli jak poprzednio, wydzielina także nie ma przykrego zapachu. Czy jest to spowodowane tymi tabletkami? (hexagyn) czy znow mam jakąs infekcję?

I dodam jeszcze ze po seksie z moim partnerem dolegliwosci nasilaja się, mam podrażnienia. Czy możliwe jest zeby mógł on sie zarazic ode mnie tymi bakteriami i nie miec objawow? jesli tak to czy może smarowac sie maścią Clotrimazol, która ja samam stosowalam wczesniej i mi pomogla.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Brzmi jak grzybica. Dobrych kilka razy przerabiałam. Objawy są różne. Czasem na początku nawet nie mam upławów tylko boli. Innym razem od razu upławy, a pieczenie dopiero za jakiś czas. Wydzielina wcale nie musi mieć przykrego zapachu (to raczej charakterystyczne dla infekcji bakteryjnych - grzybica to co innego).

Możliwe, że Twój partner ma bezobjawową grzybicę od Ciebie lub jest źródłem pierwotnego zakażenia. Powinien dostać doustnie lek przeciwgrzybiczny (ginekolog powinien Ci dać receptę dla niego), a jeśli są jakieś objawy to jak najbardziej może smarować Clotrimazolem (ale sama maść sprawy nie załatwi). Jak tego nie wyleczycie oboje, możecie się zakażać nawzajem w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane objawy wskazują na nawrót infekcji grzybiczej. Istnieje prawdopodobieństwo, że partner również ma zakażenie grzybicze. Powinna Pani udać się ponownie do lekarza, który zaleci odpowiednią terapię. Leczeniu powinien poddać się również partner. Do czasu pełnego wyleczenia należy zachować wstrzemięźliwość seksualną.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...