Skocz do zawartości
Forum

Przesunięcie godziny brania tabletek antykoncepcyjnych


Gość yogurcikowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yogurcikowa

Witam, biorę 2 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych najpierw brałam Harmonet, a teraz biorę Microgynon 21. Zawsze tabletki brałam o 9:40 , ale wczoraj gdy miałam wziąć 8 tabletkę to o niej zapomniałam i wzięłam ją dopiero o 22:45. W sumie to ta 22:45 bardzo mi odpowiada i chciałabym od tej pory brać tabletki o tej godzinie. Ponieważ jak biorę rano to bardzo ukazują mi się skutki uboczne... Czy mogę do końca opakowania brać tabletki o 22:45 i skuteczność zostanie zachowana ?

Odnośnik do komentarza

Tak, nawet lepiej jak pigułki anty bierze się wieczorem, zresztą tak doradzają lekarz i maja rację. Ja biorę zawsze o 20. A jak długo przyjmujesz pigułki czy to twoje pierwsze ? Ja pigułki biorę już 2 lata i zawsze biorę o 20 wieczoerm.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Ponieważ przerwa nie była dłuższa niż 12 h nie powinna mieć Pan powodów do niepokoju. Skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana. A propos zmiany godziny przyjmowania tabletek to jak najbardziej może Pani przyjmować kolejne pigułki o nowej porze, tj. wieczorem. Proszę jednak pamiętać, że wystąpienie działań niepożądanych nie ma związku z tym o jakiej porze dnia tabletki są zażywane.

Odnośnik do komentarza
Gość blueMoon

Witajcie,
Wczoraj wzięłam 1 tabletkę antykoncepcyjną, około godziny 17. Dziś jest drugi dzień i wzięłam 2 tabletkę o 22, bo o tej porze chcę codziennie brać, czy wszystko jest ok? Nie jest to traktowane jako pominięcie tabletki albo coś w tym stylu?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...