Skocz do zawartości
Forum

Alergia u dziecka a sierść zwierząt


Gość Ninaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Moja siostra wraca do Polski na około pół roku wraz z dzieckiem, które jest uczulone na sierść zwierząt. Ja mam w domu dwa koty i psa a ona ma zamieszkac z nami na ten czas. Pytanie: czy mozna dać dziecku jakąś szczepionkę aby nie miało objawów alergii? Czy może lepiej zrezygnować z tego, żeby wprowadzili się do mnie?

Odnośnik do komentarza

szczerze moim zdaniem to głupi pomysł.... skoro dziecko ma alergię to po co wprowadzać sie do domu gdzie jest mnóstwo alergenów. Nawet jeśli na pewien okres pozbędziesz się zwierząt to i tak ich sierść będzie krążyć w powietrzu. Nie słyszałamo szczepionce, słyszałam za to o odczulaniu ale ono trwa bodajże rok i nie zawsze daje zadowalające efekty

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by zabezpieczyć dziecko przed wystąpieniem alergii podając szczepionkę. Takie szczepienia po prostu nie istnieją. W zależności od nasilenia objawów u dziecka (w przypadku kontaktu z sierścią zwierząt) Pani siostra powinna zrezygnować z pobytu w Pani domu lub przynajmniej ograniczyć kontakt dziecka ze zwierzętami i ich sierścią.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...