Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć 30 kg do wakacji?


Gość Areq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiec chodzi o to ze mam 18 lat prawie 19 i wazę 110 kg a mam 176 cm wzrostu i wyglądam jak wyglądam i tu mam do was pytanie jak zrzucić te 30 kg żeby 80 mieć (bo chyba 80 kg to prawidłowa waga?). Kumpel ma siłownię wiec tam będę ćwiczył ale czy to pomoże i czy dam wgl rade zrzucić te 30 kg do wakacji, po za tym potrzeba jest jakaś dieta?

Proszę o porady

Odnośnik do komentarza

Witam,
Do wakacji zostało około 3,5 miesiąca, co oznacza, że teoretycznie jesteś w stanie schudnąć 12-15 kg. Utrata 30 kg w tak krótkim czasie mogła bym spowodować powstanie niedoborów składników odżywczych, minerałów i witamin. Oczywiście wszystko zleży od tego jak zareaguje Twój organizm na taki ubytek masy ciała. Są osoby, które potrafią tyle schudnąć i uniknąć efektu jojo oraz innych negatywnych skutków, ale należą one do rzadkości.
Lepszym rozwiązaniem będzie, rozłożyć proces chudnięcia na dłużysz okres czasu. Wtedy unikniesz wielu nieprzyjemnych skutków szybkiej utraty wagi.
Ogranicz spożywanie tłustych potraw, fast foodów, cist, chipsów i pizzy oraz napoi gazowanych. Unikaj alkoholu bo wzmaga on apetyt. Dokładny opis diety odchudzającej dla mężczyzn znajdziesz w artykule : Dieta odchudzająca dla mężczyzn
Ćwiczenia na siłowni na pewno pomogą, choć radzę dołączyć do nich ćwiczenia aerobowe, które lepiej i szybciej spalają tkankę tłuszczową. Ćwiczeniami aerobowymi są: jazda na rowerku stacjonarnym, bieganie na bieżni, orbitrek a po za siłownią: jazda na rowerze, bieganie, jazda na rolkach, pajacyki, skakanie na skakance, marszobiegi.

Odnośnik do komentarza

Nie masz szans tyle schudnąć w tak krótkim czasie. Możesz realnie myśleć o zrzuceniu ok. 15 kg. Do tego musisz podejść z głową i kompleksowo. Po pierwsze, w ćwiczeniach nie ograniczaj się tylko do siłowni. Najlepszymi "spalaczami" kg są sporty wytrzymałościowe takie jak bieganie, kolarstwo, pływanie. Siłownię koniecznie przeplataj jedna z tych dyscyplin., Po drugie, dieta, musi być zrównoważona i przewidywać wzmożony wysiłek fizyczny. Po trzecie możesz pomyśleć o "dopalaczu" w rodzaju zielonej kawy. Tego rodzaju preparat wzmocni efekty ćwiczeń i diety. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość guest123

siema wszystkim mam 25 lat obecnie waże 88kg (schudłem z 91 przez jakieś 2 tyg) na koniec czerwca jade na wesele i wypadałoby się zmieścić w garniak mam diete jem 4-5 posiłków jakas sałata pomidor ze 2 -3 kromki ciemnego chleba bez masła troche jeździłem na rowerze ale terez pokrzyżowała mi ćwiczenia angina;/ mam zamiar też na basen isć ale dopiero jak wyzdrowieje choć ostatnio troche odbijałem piłkę w domu :D czy uda mi się zrzucić tak z 10 - 12kg jakieś porady/sugestie aby tyle się udało pozbyć? z góry dzięki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...