Skocz do zawartości
Forum

Jak poradzić sobie z nieśmiałością i niską samooceną?


Gość anonymous97

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anonymous97

Od zawsze byłam bardzo nieśmiała, miałam problemy z nawiązywaniem kontaktów. Koleżanek była ledwie garstka. Skończyła się podstawówka, znajomości się pourywały. Zaczęło się gimnazjum. Nowa szkoła, nowe środowisko, nowi ludzie - jeszcze większa nieśmiałość. Od samego początku mało z kim potrafiłam się dogadać. Przez prawie trzy lata zaprzyjaźniłam się tylko z jedną dziewczyną. Wiecznie czuję się tu gorsza od wszystkich. Wszyscy są zabawni, wyluzowani, zawsze mają coś ciekawego do powiedzenia. Prawie każda dziewczyna to super laska. A ja czuję się przy nich taka nijaka, nudna, brzydka i do tego chodzę ciągle spięta. Wstydzę się zagadać do kogoś, bo boję się, że nie będę wiedziała o czym rozmawiać, albo że powiem coś głupiego. I do tego ten mój głos :/ Nie potrafię głośno mówić. Nie wiem, co robić, jak z tym walczyć.
Jestem już umówiona na wizytę u psychologa, ale nie wiem czy samą rozmową będzie w stanie mi pomóc

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudiaa97

Mam podobnie. Aczkolwiek, jestem uznawana wśród ludzi ze szkoły i niby wszystko jest O.K , ale mam problem z odwagą, grą w siatke itp. Boje się ośmieszenia. Tobie polecam więcej rozmawiać. Z kim kolwiek w domu potem troche spróbuj w szkole, a psycholog to dobra opcja, napewno Ci pomoże!:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...