Skocz do zawartości
Forum

Szczupła sylwetka u mężczyzny


Rekomendowane odpowiedzi

Mężczyzna 22 lata, 165 cm i 55 kg. Wszyscy w rodzinie niscy i chudzi. Czy mam niedowagę??? Gdy patrzę w lustro wydaje mi się, że patrzę na szkielet sama skóra i kości. Próby z ścisłymi dietami i odżywkami nic nie dają. Lekarz rodzinny mówi, że mam niedowagę... U dietetyka nie byłem. Proszę o odpowiedź. Jestem w pełni zdrowy. Nie wykryto u mnie chorób typu bulimia oraz innych chorób powodujących niedowagę... Rzadko spotykam się z przypadkami podobnymi do mojego jako że jestem mężczyzną dorosłym, a nie osobą w wieku nastu lat, która do mojego wieku zapewne urośnie i przytyje. Wizyta u dietetyka jest pewna, lecz chcę przed tym uzyskać opinii tego serwisu, gdyż dużo osób zwraca się tu o pomoc... Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam,
W Twoim przypadku należy zacząć od ustalenia niedowagi. Czy miałeś przeprowadzane badania na poziom hormonów tarczycy i hormonów płciowych? Być może jest też tak, że Twoja niedowaga jest uwarunkowana genetycznie, skoro piszesz, że Twoi najbliżsi też są szczupli.
Jeżeli robiłeś badania i wyniki wyszły w normie to policz ile kalorii spożywasz dziennie i porównaj otrzymany wynik z swoją całkowitą przemianą materii. Wzór na całkowitą przemianę materii znajdziesz w wątku Dieta na przytycie dla 14 latka
Być może jesz zbyt mało lub w niewłaściwych proporcjach. Napisz proszę swój przykładowych dzienny jadłospis.

Odnośnik do komentarza

Moze masz to w genach? U mnie w rodzinie jest tak samo wszyscy chudzi i mali :) jak to geny to nie wiem jak byś sie staram to chyba raczej za dużo nie przytyjesz ..
znam to z własnego doświadczeń, mam ta sama wagę chyba 5 lat, i nie raz próbowałam to zmienić ale niestety sie nie udało , po ojcu takim chudzielcem jestem. Moze u ciebie jest tak samo ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...