Skocz do zawartości
Forum

Pozytywny test na HPV w ciąży


Gość re...21

Rekomendowane odpowiedzi

witam. jestem obecnie w 17/18tyg ciąży mam 26lat i jest to moja druga ciąża,
moj lekarz prowadzacy zlecił dwukrotnie wykonannie cytologii i dwukrotnie badanie wykazało CIN 1, zostałam skierowana na kolposkopie na ktorej ozkazało sie ze są to duze zmiany na szyjce macicy typu CIN2/CIN3 wiec nastepnie wykonałam badanie DNA HPV i niesety wynik takze nie jest zadowalajacy. wynik badania Pozytywny Hpv typu 16. zostałam skierowana do szpitala w celu dalszej diagnostyki (najprawdopodobniej pobranie wycinka z szyjki) prosze mi powiedziec czego powinnam sie obawiac ? jakie jest zagrozenie dla dziecka? i dla mnnie?
proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Witam!
CIN 2/CIN 3 oznacza dysplazję dużego stopnia. Oznacza to, że niedojrzałe komórki znajdują się prawie na całej wysokości nabłonka. Zmiany te należy traktować jeszcze jako stan przedrakowy. W ramach leczenia takich zmian stosowane są metody chirurgiczne, w tym w zależności od lokalizacji, innych patologii narządu rodnego może być to leczenie oszczędzające lub proste usunięcie macicy bez/z przydatkami. W związku z faktem, że jest Pani w ciąży najprawdopodobniej lekarze zalecą czujną obserwację, zaś leczenie rozpocznie się po ukończeniu ciąży. A propos infekcji HPV to właściwie badania wskazują, że nie ma związku między wirusem a poronieniem, porodem przedwczesnym czy też innymi powikłaniami ciążowymi. Ryzyko przeniesienia wirusa na dziecko jest zaś bardzo niskie.
W związku z opisanymi problemami koniecznie proszę być pod stałą opieką specjalisty ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...