Skocz do zawartości
Forum

Zbyt wysoki androstendion przy staraniach o dziecko


Gość Meeshka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Od ponad roku staramy się z mężem o dziecko. W związku z brakiem sukcesów zaczeliśmy się badać. U mnie wyszedł zbyt wysoki androstendion. Norma jest od 0,3 do 3.3 a mi wyszedł 5,0. Do lekarza mam termin na przyszły tydzien, na czwatek ale chciałabym już wiedzieć co z tym wynikiem zrobić? Czy to da się jako zmniejszyć?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Androstendion jest to hormon steroidowy (androgen nadnerczowy) wytwarzany przez korę nadnerczy. U kobiet dodatkowym źródłem hormonu są jajniki. Sam androstendion ma dość słabe działanie biologiczne, aczkolwiek jest prekursorem dla silnych androgenów takich jak testosteron i dihydrotestosteron. Podczas analizowania wyniku poziomu androstendionu warto pamiętać, że wyższy poziom hormonu może występować rano, w połowie cyklu miesiączkowego oraz w czasie ciąży. Badanie powinno być zatem wykonane tydzień przed lub tydzień po miesiączce. Podwyższony poziom androstendionu może być wynikiem PCOS, zespołu Cushinga i wielu innych. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę skonsultować się z lekarzem endokrynologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...