Skocz do zawartości
Forum

Strach przed polskimi realiami a przyjazd do kraju


Gość Darek 1

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mianowicie o to ze od 6 lat mieszkam i pracuje w Wali.Mam dziewczyne z ktora razem tu mieszkalismy ok 3 lat ale niestety nie umiala sie tutaj odnalesc.Pojechala do Polski i po 3 miesiacach oznajmila mi ze to chyba koniec nas bo nie da rady zyc poza granica Pl. Potem duzo myslalem o moim zyciu ze tak naprawde poza praca i w miare dobrymi zarobkami nie mam tutaj nic.Znajomi tylko z pracy,miasto nudne i brzydkie itd.Pojechalem do Pl wyjasnilismy sobie wszystko i doszlismy do wniosku ze to nie koniec naszego zwiazku.za duzo przezylismy wspolnie.Ja tez stwierdzilem ze nie uloze sobie zycia w tej Wali i tak na prawde widze czego wszystkiego mi teraz brakuje.Chce wrocic do Polski ale po tych latach tam po prostu sie boje naszych reali.Nie chce juz zycia typu praca,dom,praca,dom i tak w kolko.Jak siebie przekonac ze bedzie ok??? Jak sie zmusic zeby sie ruszyc ???

Odnośnik do komentarza

jesli nie czujesz sie tam nieszczesliwy to lepiej wracaj porzmawiaj z dziewczyna moze jeszcze nic straconego, jesli boisz sie polskich realiow to moze popracuj porzadnie tam rok wroc do polski z czym i zainwestuj. Mysle ze nie wszystko stracone. walcz!

Odnośnik do komentarza

To normalne bo w Polsce ma znajomych rodzine itp. Ale z drugiej strony to zacofana wieśniara, nie porzucaj dla niej roboty i takich piniedzy, bo Polska idzie na dno chłopie, wszyscy uciekaja, a ty sie w tą biede pakujesz dla dupci ktora i tak cie zleje predzej czy pozniej.

Odnośnik do komentarza

Niekiedy trzeba wybrać tzw mniejsze zło,wybrać to co dyktuje tobie serce,najważniejsze byś nie czuł się rozdarty.Wybór w takim przypadku pozostaje po twojej stronie,pytając się osób jak sobie radzą na banicji? Odpowiadają jedynie zoptymalizowanie strat i dłuższe patrzenie w przyszłość pozwala przetrwać i umożliwić przetrwanie poza granicami naszego kraju.Tu masz dzieciństwo swoje,masę wspomnień a myślisz o przyszłości.Niekiedy poukładanie przeszłości pozwala na to by móc myśleć o przyszłości,zawsze jest trudno gdy niema obok nas najbliższych osób,dalej to my sami i to co nas czeka,a w kraju nie jest różowo.

Odnośnik do komentarza

Witaj.Ja mam podobną sytuację.Mieszkam w Walii od ponad 7 lat i planuje wrocic ze swoją narzeczoną do POlski w ciagu najblizszych 2 miesięcy.Prace mam tutaj stałą i mieszkamy we dwoje ......tylko jednak czegos brakuje.Ja juz przyzwyczailem sie do warunkow panujacych tutaj itd ale widze,jak ona sie strasznie meczy i na mysl o powrocie,jest szczęsliwa.Ze mna jest jednak problem,bo boje sie starcia z polska rzeczywistoscia.ALe trzeba sprobowac,bo za pare lat moge załowac,ze nie sprobowalem.A wyjechac zawsze mozna,pamiętaj o tym;-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...