Skocz do zawartości
Forum

Czy Spamilan jest lekiem antydepresyjnym?


Gość bum-bum-bec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bum-bum-bec

hej,

mam drobne pytanie.
na jesieni wpadłam w błędne koło. Tak bardzo się bałam powrócenia stanu sprzed roku, że sama go wywoływałam, a że jesień jest ogólnie depresyjna to i jakoś smutniej na sercu było. Poszłam do psychiatry. Powiedział, że jest to bardzo duży postęp etc. i przepisał seronil - miałam 6 skutków ubocznych i w ogóle nie czułam poprawy. Zmienił lek na spamilan tylko jak czytam ulotkę to nie jest on na depresję a na stany lękowe. Wiem, że moje błędne koło to stan lękowy, ale trwał on chwilę. Gdzieś się pogubiłam i tyle.
Fajnie by było dostać przysłowiowego kopa, bo byłoby nieco lżej, ale ja już nie mam stanów lękowych - były one na moment.
Czy lek ten jest również antydepresantem?
Rozważam to czy w ogóle go brać.

Odnośnik do komentarza
Gość bum-bum-bec

Dziękuje za odpowiedź.

Półtora roku temu brałam sertagen,ale strasznie dał mi w kość. Miałam 8 skutków ubocznych w trakcie brania, i 3 po odstawieniu. Było ze mną wtedy krucho więc brałam wszystkie skutki na klatę i cieszyłam się jego ogólnym działaniem. Potem 7 miesięcy przerwy i teraz powrót na jesień. Dostałam seronil po którym również miałam liczne skutki uboczne (6) i brak pożądanych. Psychiatra stwierdził, że zmienił mi zupełnie grupę leków i żebym spróbowała spamilan. Tylko jak przeczytałam ulotkę to nieco zgłupiałam.
Nieco się uspokoiłam. Dziękuje!

Odnośnik do komentarza

Spamilan 10mg biorę od 3 tygodni. Szczerze? Ani objawów negatywnych ani pozytywnych. Może to nie jest odpowiedni lek dla mnie ale skoro już kupiłem to wezmę do końca i dopiero pójdę do lekarza. Stosuję go równocześnie z Fluoksetyną 10mg.

Nie zauważyłem żadnej poprawy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...