Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Konflikt z szwagierką


Gość anka_szklanka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anka_szklanka

Witajcie !
kilka miesiecy temu wrocilam z mezem z Anglii i mieszkamy z tesciami oraz siostra meza i jej rodzinka (2 dzieci) . Problem nie dotyczy jak mogloby sie wydawac tesciowej ale siostry meza . Jest starsza ode mnie o dobre 10 lat nasze relacje nie ukladaja sie najlepiej , udajemy ze wszystko jest ok ale nie jest , nie poklocilysmy sie nigdy nie bylo zadnej klotni ale widac z daleka ze za soba nie przepadamy. Za klika miesiecy przeprowadzamy sie i myslalam ze wytrzymam do tego czasu no ale dzis pobila wszystko mianowicie podczas kiedy bylam w lazience rozmawiala ze swoja kuzynk powiedziala cos takiego : -weszlabym do lazienki ale nie moge bo jest okupowana przez nia wyobraz sobie ze ona codziennie myje wlosy . Wiem wyda sie to banalne ale takim czyms podniosla mi tak cisnienie , brak slow zeby to opisac co czulam nie chodzi o to co powiedziala . pokazala poprostu jak mnie wogole nie szanuje obgadywala mnie wiedzac doskonale ze to slysze . Jest straszna egoistyka wedlug mnie , ma 2 dzieci i kiedy potrzebuje pomocy zeby ich przypilnowac wtedy wie gdzie szukac pomocy a ja jestem taka glupia i nie odmowilam jej jeszcze nigdy . Ale sa momenty ze nie przyjdzie i nie poprosi mnie tylko tesciowa robi to za nia. A tesciowej tym bardziej ciezko odmowic . No wlasnie jak nauczyc sie mowic nie i nie majac zadnych wyrzutow sumienia ze odmowilam komus , jak radzic sobie z siostra meza. Sprawila mi tyle razy przykrosc , maz powtarza mi zebym sie nie przejmowala tym , bo ona zawsze miala taki charakter ciezko bylo sie z nia dogadac. Ale jak zyc w takim domu ??

Odnośnik do komentarza

Myślę że powinnaś posłuchać męża i nie przejmować się uwagami szwagierki.On dłużej zna swoją siostrę i jezeli tak mówi to znaczy że nie tylko Ty masz problemy z akceptowaniem jej zachowania.Możesz też spróbowac z Nią porozmawiać i wytłumaczyć jej że takie niestosowne uwagi pod Twoim adresem powodują że bardzo niekomfortowo czujesz się w rodzinnym domu Twojego męża. Za kilka m- cy wyprowadzacie się więc postaraj się teraz ignorować jej zachowanie, żeby w przyszłości zachować w miarę dobre relacje gdy będziecie spotykały na rodzinnych uroczystościach.
Jezeli chodzi o sprawę pilnowania dzieci to nie ma chyba innego wyjścia jak nauczyć się mówić łagodnie lecz stanowczo - Nie.Nie musisz się nikomu tłumaczyć, co masz zamiar robic w tym czasie.Na pewno nie będzie łatwo z uwagi na na to że mozesz spotkac się z dezaprobatą szwagierki jak i teściowej...trudna sprawa musisz sama to rozważyć....Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem że jest Ci ciezko, ale najlepiej to nie reagować. Wiem co mówię, bo ja za swoją szwagierką też nie mam dobrych kontaktów. Nie reaguj, olej to bo inaczej tylko będziesz się denerwować, szarpać itp. A na koniec wyjdzie, że to Twoja wina...

Odnośnik do komentarza
Gość Anonimowa 23

Tez mam problem ze szwagierka tylko na innej płaszczyźnie. Zawsze byłam porównywana z nią i podpadłam w kompleksy. Zawsze słyszałam jak to wszystko dobrze robi , jak dobrze wyglada. Już nie wytrzymałam i wygarnęła jej ze nie jest ideałem (bo nie jest , swoje za uszami tez ma ). Najgorsze jest to ze moj maz biernie na to patrzy . Moj problem polega na tym ze nie potrafię odizolować się od jej obelg. Bardzo mnie to boli .

Odnośnik do komentarza

To szwagierka postępuje w myśl " ojejku jaka ja jestem piękna i mądra, jak rzadko która kobieta" i korzysta z tego, ze nikt głośno nie oponuje. Czy szwagierka mówi " ojejku jaka ja jestem piękna i mądra nie takie głupie szkaradztwo jak Ty"- nie zrozumiałam, bo napisałas, ze już nie umiesz zniesc jej obelg.
Chodzi o jej autoreklamę czy chodzi o to, ze palcem Tobie wytyka Twoje prawdziwe i domniemane wady?
"Najgorsze jest to ze moj maz biernie na to patrzy"- jesli tylko stosuje autoreklamę to Twój mąz a jej brat nic nie mówi, bo zawsze taka byla. On ją kocha jak to brat i bierze ją z całym pakietem jej wad i zalet. A sam rozumie, ze skoro Cię wybrał na żonę, to wiadomo, ze dla niego jestes najpiękniejsza i najmądrzejsza i ósmy cud świata, bo tylko z taką on pragnąl się ożenic.
Jesli natomiast ona wprost Ci mówi jakim jestes szkaradztwem, to staraj się jak najrzadziej bywać w jej towarzystwie a męzowi powiedz, ze jako Twój mąz a jej brat, powinien jej zakazac takich tekstów i wystąpień w rozmowie z nią w cztery oczy, bo inaczej Wasze rodzinne stosunki będą niemożliwe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...