Skocz do zawartości
Forum

Co sądzicie o WOŚP?


Gość Daria to ja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daria to ja

Pytanie jak w temacie - rzucacie, aby pomóc czy nie rzucacie, bo nie chcecie aby inni się dorabiali na Was?
Jak to jest z Wami?
Ja np. mam bardzo mieszane uczucia, owszem jestem jak najbardziej za tym aby pomagac dzieciaczkom i osobom starszym ale dlaczego społeczeństwo ma robić zrzute na coś, co powinno zagwarantowac Państwo?
No i pytanie - czy te pieniądze w 100% trafiaja na swój cel?
Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza

Wystarczy wejść na każdy odział dziecięcy w KAŻDYM szpitalu w Polsce żeby nie mieć absolutnych wątpliwości że wrzucane pieniążki do puszki są znakomicie wykorzystane do ostatniej złotówki. Jest to sprzęt oznaczony serduszkiem WOŚP- u .Gdyby nie Orkiestra niejeden szpital dziecięcy dawno by nie funkcjonował normalnie. Jak najbardziej jestem ZA:-))))

Odnośnik do komentarza

to jest piękny cel i jestem jak najbardziej za, tak jak ehh!
nie mam problemu z zastanawianiem się czy to powinno gwarantować "państwo" czy nie. Skoro w pewien sposób nie radzi sobie ono z zapewnieniem opieki, którą my możemy w jakimś stopniu zagwarantować przez jedną taką piękną akcję, to czemu nie? przecież wiele nas to nie kosztuje. poza tym państwo to właśnie MY :D a czy pieniądze trafiają tam gdzie powinny, to już ehhh wyjaśniła :)

Odnośnik do komentarza

Jedna osoba wyszła z inicjatywą ratowania tysiąca dzieci,co powinno być sprawą państwa i NFZ,rząd nie potrafi sprostać obowiązkom,a Jurek Owsiak tak,razem z wolontariuszami i ludźmi dobrego serca. Oby więcej takich akcji i oby jak najdłużej :)

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

Odnośnik do komentarza

Daria fakt to powinno być rolą państwa ale niestety tak nie jest, i jakoś trzeba sobie radzić. Co do tego czy wszystkie pieniądze ida na wybrany cel to chyba na stronie WOSPu jest oficjalne zeznanie albo rozliczenie akcji do wglądu dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Gość .Maskotka.

Jak dla mnie to kawał dobrej roboty odwala Owsiak i nie bardzo rozumiem ludzi którzy go krytykują tak zawzięcie... Tylu dzieciaczkom już pomógł, do ktorego szpitala się nie wejdzie to stoją aparaty z naklejonymi serduszkami...

Odnośnik do komentarza

Zawsze popieram Owsiaka. Co roku wrzucam do puszki. Wierzę WOŚP ponieważ osobiście widziałem w szpitalach sprzęt z serduszkami. Państwo które ustami swoich urzędników twierdzi , że ma kasy jak lodu nawet nie potrafi zabezpieczyć środków ochrony osobistej dla personelu medycznego. Znowu Owsiak pomaga a państwo nawet nie chce pomóc w transporcie z Chin.

Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.01.2013 o 11:22, Gość Daria to ja napisał:

Pytanie jak w temacie - rzucacie, aby pomóc czy nie rzucacie, bo nie chcecie aby inni się dorabiali na Was?
Jak to jest z Wami?
Ja np. mam bardzo mieszane uczucia, owszem jestem jak najbardziej za tym aby pomagac dzieciaczkom i osobom starszym ale dlaczego społeczeństwo ma robić zrzute na coś, co powinno zagwarantowac Państwo?
No i pytanie - czy te pieniądze w 100% trafiaja na swój cel?
Co o tym sądzicie?

Podstępny i zjadliwy post jakiegoś TKMowaca?

Widzisz, Państwo nie daje rady, bo zostało zaatakowane przez szarańczę TKM: administracja rządowa, spółki skarbu państwa itd. Jak to się mawia Rząd się wyżywi.... i oczywiście znajomi królika.

Nigdy Ciebie nie zastanawiało, że mimo niewspółmiernie niższych środków jakimi dysponuje WOŚP wobec Państwa tak często można się natknąć na ich sprzęt? Pierwsza córa urodziła mi się w 2005 roku i miała dzięki WOŚP badania przesiewowe słuchu.

Tak samo jak wspomagam Caritas tak wspomagam WOŚP. Co prawda w przypadku Caritasu są to ich lokalne punkty - hospicja.

Kto nie chce dawać nie nie daje.

Powinno się wprowadzić deklarację dla każdego pełnoletniego osobnika czy wyraża zgodę na wykorzystanie sprzętu zakupionego przez WOŚP w procesie leczniczym. Dużej części mącicieli by zmiękła rura.

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.01.2013 o 11:22, Gość Daria to ja napisał:

Pytanie jak w temacie - rzucacie, aby pomóc czy nie rzucacie, bo nie chcecie aby inni się dorabiali na Was?
Jak to jest z Wami?
Ja np. mam bardzo mieszane uczucia, owszem jestem jak najbardziej za tym aby pomagac dzieciaczkom i osobom starszym ale dlaczego społeczeństwo ma robić zrzute na coś, co powinno zagwarantowac Państwo?
No i pytanie - czy te pieniądze w 100% trafiaja na swój cel?
Co o tym sądzicie?

Podstępny i zjadliwy post jakiegoś TKMowaca?

Widzisz, Państwo nie daje rady, bo zostało zaatakowane przez szarańczę TKM: administracja rządowa, spółki skarbu państwa itd. Jak to się mawia Rząd się wyżywi.... i oczywiście znajomi królika.

Nigdy Ciebie nie zastanawiało, że mimo niewspółmiernie niższych środków jakimi dysponuje WOŚP wobec Państwa tak często można się natknąć na ich sprzęt? Pierwsza córa urodziła mi się w 2005 roku i miała dzięki WOŚP badania przesiewowe słuchu.

Tak samo jak wspomagam Caritas tak wspomagam WOŚP. Co prawda w przypadku Caritasu są to ich lokalne punkty - hospicja.

Kto nie chce dawać nie nie daje.

Powinno się wprowadzić deklarację dla każdego pełnoletniego osobnika czy wyraża zgodę na wykorzystanie sprzętu zakupionego przez WOŚP w procesie leczniczym. Dużej części mącicieli by zmiękła rura.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Gość Polak napisał:

WOSP? FAJNA inicjatywa,ale nie w rekach takich kretaczy jak Owsiakowie..Wiekszosc wie ze kreca wały..

A inne fundacje nie kręcą wałów? to nic nie wiesz ? Zapewniam, że każda...powtarzam KAŻDA fundacja działa tak jak Owsiakowa. Wiem to jako osoba pracująca kiedyś w biurze rachunkowym, które to rozliczało fundacje. Działa w ten sposób również Caritas, a do Owsiaka się doczepili z zazdrości, bo on ma moc zjednoczenia ludzi i zbierze najwięcej ze wszystkich fundacji.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...