Skocz do zawartości
Forum

Ból sromu i wejścia pochwy podczas stosunku


Gość nwab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Uprawiam sex z od około roku. Na początku wszystko było super,jednak od paru miesięcy wszystko się zmieniło.(dodam ze od około 5 misięcy stosuję antykoncepcję horomonalną- Artizia) Pojawiły się bóle w okolicy sromu i wejścia do pochwy podczas stosunków. Udałam się do ginekologa, w cytologii wyszło coś nie tak, Pani doktor powiedziała ze takie objawy jakbym miała nadżerkę, ale nie mam jej. Przepisała mi tabletki "gynalgin", które oczywiście nie pomogły. Poszłam do innego lekarza, ten przepisał mi i mojemu partnerowi antybiotyk "sumamed", oraz dla mnie maść clotrimazol GSK, a także dopochwowo Metronidazol. Zalecił również takie specyfikjak provag żel i Replens-przed współżyciem. PO zastosowaniu tych leków zauważyłam może bardzo niewielką zmianę, trochę mniej bolało, ale i tak nie można tego nazwać poprawą. Poszłam do lekarza kolejny raz. Wykonał posiew oraz kazał przyjmować provag tabletki i invag globulki. Z badania posiewu wynikło, że mam fizjologiczną florę pochwy, czyli teoretycznie wszystko ok. Niestety praktycznie nie. Od tych kilku miesięcy sex jest dla mnie utrapieniem. a jeżeli chodzi o inne przyjemności (sex oralny) to zauważyłam, że srom i pochwa są mniej czułe- to co kiedyś sprawiało mi ogromną przyjemność teraz jest obojętne... Teraz lekarz przepisał mi azibiod, oraz diclofenag, ale zapomniał dać recepty. Nie wiem czy po nią jechać czy nie bo już nie wierzę, żeby cokolwiek mi pomogło.. pomocy

Odnośnik do komentarza

Witam!
Vulvodynia jest przewlekłą choroba objawiającą się przewlekłym bólem sromu i pochwy. Jest to choroba o nieznanej etiologii. Powinna być zdiagnozowana przez ginekologa. Istnieją różne metody leczenia takie jak farmakoterapia, fizjoterapia, czy chirurgia. W obecnej sytuacji powinna Pani udać się do lekarza w celu odebrania recept na zalecone leki. Jeśli kolejna terapia nie odniesie skutku to należałoby rozszerzyć diagnostykę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...