Skocz do zawartości
Forum

Problemy z wypróżnianiem się przy grudkowatym stolcu


extinct

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie
Jakis czas temu zacząłem mieć problemy z wypróznianiem,w lipcu tego roku coś mnie złapało i przez 2 miesiace wakacji miałem zaparcia,wogóle nie mogłem oddać stolca,wypróżniałem sie raz na tydzień,poszedłem z tym problemem do lekarza,dostałem tabletki w czasie których brania sytuacja sie trochę polepszyła,około września już w czasie roku szkolnego coś jakby nagle odeszło i wypróżnianie nie sprawia mi takiego problemu,ale przeć i tak muszę,a mój stolec jest co najmniej dziwny (cienki i podzielony na kawałki) z rana wypróżniam sie normalnie a w innych porach dnia jest już ciężej a stolec ma dziwną konsystencje (tak jak pisałem wyżej)
Co to może być jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią stolce ołówkowate mogą być objawem zespołu jelita drażliwego, schorzeń zapalnych jelita grubego, zmian bliznowatych ale także nowotworów. Ogólnie mówiąc wystąpienie stolca ołówkowatego spowodowane jest zwężeniem światła jelita. Wskazana jest zatem dokładniejsza diagnostyka, w tym badanie proktologiczne, a być może także badanie endoskopowe. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...