Skocz do zawartości
Forum

Plamienie po stosunku


Gość mimi03

Rekomendowane odpowiedzi

witam ! mam 19 lat , niedawno z partnerem zaczęliśmy współżyć. Za pierwszym razem nie bolało , nie było krwi. Za drugim bol był okropny i krew sie pojawiła. Na drugi, trzeci dzień brązowe plamienie...wczoraj znowu to zrobiliśmy i gdy po wszystkim poszłam do toalety znowu zauważyłam na bieliźnie jasno brązowe plamy :( co to może być..?

Odnośnik do komentarza

Witam, pilnie potrzebuje pomocy. Powinnam dostac okres na poczatku miesiaca, do tej pory go nie bylo, od tygonia pojawilo sie jakies dziwne plamienie, od wczoraj troche bardziej obfite, problem polega na tym iż powinnam teraz zaczac brac tabletki, wiec pierwsza wzielam wczoraj ale nie wiem czy slusznie bo nie wiem czy to plamienie mam uwazac za okres i powinnam byla te tabletke brac czy wstrzymac sie i poczekac na wlasciwy jak bede tego pewna?? nie wiem co robic, pomocy!

Odnośnik do komentarza

~mimi03
witam ! mam 19 lat , niedawno z partnerem zaczęliśmy współżyć. Za pierwszym razem nie bolało , nie było krwi. Za drugim bol był okropny i krew sie pojawiła. Na drugi, trzeci dzień brązowe plamienie...wczoraj znowu to zrobiliśmy i gdy po wszystkim poszłam do toalety znowu zauważyłam na bieliźnie jasno brązowe plamy :( co to może być..?

Witam!
Wystąpienie krwawienia/plamienia po stosunku może mieć wiele przyczyn. Może być to:
- krwawienie "fizjologiczne" na skutek przerwania błony dziewiczej, co jest najbardziej prawdopodobne,
- krwawienie patologiczne na skutek podrażnienia mechanicznego lub jako wynik schorzeń lub wad układu rodnego.
Jeśli krwawienie nigdy więcej się nie pojawi, nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Jeśli jednak będzie występować po każdym stosunku koniecznie proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

~Jagnaa
Witam, pilnie potrzebuje pomocy. Powinnam dostac okres na poczatku miesiaca, do tej pory go nie bylo, od tygonia pojawilo sie jakies dziwne plamienie, od wczoraj troche bardziej obfite, problem polega na tym iż powinnam teraz zaczac brac tabletki, wiec pierwsza wzielam wczoraj ale nie wiem czy slusznie bo nie wiem czy to plamienie mam uwazac za okres i powinnam byla te tabletke brac czy wstrzymac sie i poczekac na wlasciwy jak bede tego pewna?? nie wiem co robic, pomocy!

Witam!
Ponieważ ma Pani nieregularne miesiączki w zasadzie trudno określić czy plamienie, które wystąpiło było początkiem miesiączki czy plamieniem śródcyklicznym. Właściwie powinna Pani zatem poczekać do krwawienia z przyjęciem pierwszej tabletki antykoncepcyjnej. Skoro już jednak Pani zaczęła proszę kontynuować zażywanie tabletek. Proszę jednak pamiętać, że skuteczność antykoncepcyjna do końca opakowania może nie być pełna. Konieczne jest zatem stosowanie dodatkowego zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...