Skocz do zawartości
Forum

Urojona ciąża


Gość straciatella

Rekomendowane odpowiedzi

Gość straciatella

Witam,
Jestem nastolatką i nigdy nie współżyłam. Mimo tego, iż wiem, że to nie możliwe uroiłam sobie ciążę. Naczytałam się jakiś artykułów w internecie i teraz mam problem.
Mam pewien dylemat związany z miesiączką, ostatnia wystąpiła jakieś 2 miesiące temu. Czy możliwe jest aby było to spowodowane tymi urojeniami? Nerwowo myśląc o tym, mój organizm zachowuję się tak, jak organizm kobiety ciężarnej? Czasem boli mnie również podbrzusze, ale tak naprawdę nie wiem teraz czy jest to prawdziwy ból, a może również urojony. Czy możliwe jest, że choruję na jakąś chorobę?
Co mam robić?

Odnośnik do komentarza

Cześć miałam identyczną sytuacje .. mam 16 lat i przez 2 mies nie miałam okresu. nie współżyłam bo to za wcześnie.. ale był lęk że jestem w ciąży .. ból podbrzusza ... nadbrzmiałe piersi ( podobne objawy jak się jest w ciąży prawda?) ale pamiętaj jeśli wiesz że nic nie doszło (chodzi o seks) to się nie bój bo jeśli jesteś zdenewowana i myślisz tylko ze jesteś w ciąży bo okresu nie ma to będzie gorzej. Nie możesz się denerwować bo to pogarsza sprawę .. Wszelki stres odsuń na bok.. szkoły teraz nie ma bo są święta .. ciesz się życiem a okres się pojawi;* Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Gość straciatella

Możliwe, że moje obawy są też spowodowane przez tzw. "moralniaka". Byłam na pewnej imprezie i aż wstyd się przyznać trochę nie pamiętam co się działo, ale przyjaciółki zapewniają mnie, że do niczego pomiędzy mną a pewnym chłopakiem nie doszło. Chyba by to zauważyły, prawda?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Pamiętaj, że jeśli nie współżyłaś, to nie ma ryzyka ciąży! Opóźnienie/brak miesiączki może być natomiast wynikiem stresu. Ponadto, jesteś jeszcze nastolatką, co oznacza, że Twoje cykle najprawdopodobniej są nieregularne i stąd wynika to opóźnienie. Cierpliwie poczekaj zatem na miesiączkę! Dodatkowo polecam Ci, byś nie czytała wszystkich zamieszczonych w internecie artykułów na temat ciąży. Staraj się wybierać te, w których zamieszczone są informacje wiarygodne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...