Skocz do zawartości
Forum

Usunięcie naleptka podczas usuwania stulejki bez zgody pacjenta


mat1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, potrzebuje pomocy mianowicie kilka dni temu miałem zabieg usunięcia stulejki lekarz, który mnie przyjmował stwierdził, że nie ma konieczności usuwania całego napletka z czego nie ukrywam bardzo się ucieszyłem. Natomiast inny lekarz, który wykonywał zabieg ściął mi cały, myślę że decyzja podjęta przez niego była wygoda bo przecież lepiej uciąć całość niż "bawić" się w częściowe usuwanie. Czuje się bardzo rozczarowany ponieważ to moje ciało i mam chyba prawo do decydowania a w moim przypadku lekarz po prostu podjął decyzję za mnie w ogóle nie konsultując jej ze mną. Bardzo proszę o pomoc czy mogę coś zrobić? Dodam, że zabieg wykonywany był prywatnie.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze i chyba najważniejsze? Czy dokładnie zapoznałeś się z pismami które podpisywałeś? Na pewno dostałeś jakieś papiery przed zabiegiem typu wyrażenie zgody na zabieg, spis powikłań i takie tam? BO jęsli tam było napisane że lekarz ma prawo usunąć cały napletek i ty to podpisałeś to po grzybach.
Jeżeli nie podpisywałeś to możesz ich pozwać, ale szanse na to że wygrasz są... małe.
możesz też iść do rzecznika praw pacjentów i tam się dowiedzieć dokładnie co i jak możesz zrobić.

Odnośnik do komentarza

Komercha
Po pierwsze i chyba najważniejsze? Czy dokładnie zapoznałeś się z pismami które podpisywałeś? Na pewno dostałeś jakieś papiery przed zabiegiem typu wyrażenie zgody na zabieg, spis powikłań i takie tam? BO jęsli tam było napisane że lekarz ma prawo usunąć cały napletek i ty to podpisałeś to po grzybach.
Jeżeli nie podpisywałeś to możesz ich pozwać, ale szanse na to że wygrasz są... małe.
możesz też iść do rzecznika praw pacjentów i tam się dowiedzieć dokładnie co i jak możesz zrobić.

Przede wszystkim bardzo dziękuję za odpowiedź. Co do zapoznania z pismami to moje zapoznanie polegało na tym, że leżąc już na stole podłączonym pod kroplówki dostałem jakieś kartki i miałem się na nich podpisać co nie było rzeczą łatwą ponieważ leki już zaczęły działać (narkoza). A czy orientujesz się czy mógłbym zobaczyć teraz te papiery, które podpisywałem?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...