Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć 10 kg w miesiąc?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak mogę zwalczyć nadwagę? Bardzo mi zależy, żeby w ciągu miesiąca (a nawet krócej) zrzucić 10 kg. Mam 16 lat i 161 cm wzrostu, a waże 49 kg :( próbowałam różnych diet, ale nie przynosiły upragnionego efektu (jedynie tygodniowa głodówka :P).
Jestem aktywna fizycznie, ćwiczę na wf 3 godziny w tygodniu. Nie jem słodyczy.
Pomoze ktoś?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Nie powinnaś się odchudzać. Twoja waga jest na granicy wagi prawidłowej a niedowagi. Dalsze odchudzanie doprowadzi do niedowagi, co może zaburzyć Twój rozwój. Jesteś w wieku dojrzewania, Twój organizm potrzebuje ciągłych dostaw składników pokarmowych, witamin i minerałów. Poprzez stosowanie radykalnego odchudzania ( głodówki, rygorystyczne, niskokaloryczne diety) możesz doprowadzić do zaburzeń miesiączkowania, problemów z koncentracją i pamięcią, osłabienia organizmu, zasłabnięć, zawrotów głowy, anemii. innymi skutkami dalszego odchudzania mogą być: wypadanie włosów, problemy skórne, kruche i łamliwe paznokcie i wiele innych. Dlatego odradzam Ci dalsze odchudzanie.

Odnośnik do komentarza
Gość Brawurka

Nie masz nadwagi. Wydaje mi się, że wystarczy jak zwiększysz dawkę ruchu. Może ustal sobie że codziennie będziesz przez 30 minut spacerować szybkim tempem, albo że przez 40 minut będziesz ćwicyzć w domu.A jak zrobi się ciepło to zaczniesz jeździć na rowerze

Odnośnik do komentarza

Milunia,
Twoja waga jest prawidłowa, choć znajduje się w górnej granicy normy.
Jeżeli chcesz schudnąć powinnaś zmienić swoje nawyki żywieniowe. Przede wszystkim zacznij jeść regularne posiłki. Jedz śniadania, ponieważ dają one energię na cały poranek oraz pobudzają metabolizm. Posiłków w ciągu dnia powinnaś jeść 4-5. Powinny one mieć małe porcje, tak by się najeść ale nie przejeść. Kolację jedz na 3 godziny przed snem, w ten sposób unikniesz wieczornych napadów głodu.
Unikaj smażonych potraw, lepiej jedz gotowane, duszone czy pieczone w foli, mają one mniej kalorii i są zdrowsze.
Zrezygnuj z tłustych wędlin ( np mielonki), mięs zastąp je chudymi wędlinami i mięsami ( drób).
Do swojej diety wprowadź warzywa. Mają bardzo mało kalorii, zawierają błonnik i mnóstwo witamin i minerałów. Co do owoców do jedz je 2 razy dziennie. Są zdrowe, ale dość kaloryczne.
Wprowadź ćwiczenia i ruch do swojego planu dnia. 30-40 minut dziennie wystarczy. Jeżeli nie masz tyle czasu to np do szkoły, pracy , na zakupy chodź na piechotę, korzystaj ze schodów zamiast windy itp.
Możesz również zapisać się na np kurs tańca czy pływalnie. Każda forma ruchu się liczy i pomaga kształtować Twoje ciało.

Odnośnik do komentarza

Mam 16 lat. Moja waga to 62kg na około 166cm wzrostu. Od trzech dni jeżdżę po 1,5h na rowerku stacjonarnym, robię brzuszki (codziennie zwiększam ilość) . Od dzisiaj też zaczęłam biegać, mam zamiar codziennie po około 30-40min . Poza tym kategorycznie odrzuciłam słodycze, słodkie napoje, pieczywo, ziemniaki, tłuszcze. Chciałabym schudnąć przynajmniej do wagi 56kg przez ten miesiąc. Czy jest to możliwe? Jeśli nie to może mogłabym dodać jakieś inne ćwiczenia żeby mi się to udało, bo nie ukrywam, że bardzo mi zależy.

Odnośnik do komentarza
Gość Ruda1991

Witam mam 22 lata 170cm wzrostu i waże 80 kg. chciałabym schudnąc jak najszybciej jakieś 10kg. źle się czuję z takim ciałem, mój chłopak jest szczupły i to daje mi dodatkowe kompleksy. najbardziej uciązliwe sa dla mnie uda boczki i brzuch. niestety po ciązy ciężko wrócic do poprzedniego wyglądu. błagam pomocy chcę być znów piękna

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...