Skocz do zawartości
Forum

Starania o dziecko po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych


Gość gosia244

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie zwiazane z odstawieniem tabletek antykoncepcyjnych. Zdecydowaliśmy sie z mężem na świadome posiadanie dziecka.podczas brania tabletek cykle mialam regularnie co 28-29 dni.odstawilam tabletki koncem września. 5.10 dostałam krwawienie z odstawienia kolejne 29.10 (cykl 24 dniowy)ni tu sie kończy następnego nie widać a jest juz 33dc. w 31dc robiłam test który wyszedł negatywnie.od tygodnia mam bóle podbrzusza jak przed miesiączka czasami też mdłości.prosze o odpowiedz czy moge byc w ciąży czy to jest przyczyna rozregulowania cyklu.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze warto zauważyć, że podczas stosowania tabletek hormonalnych miała Pani idealne 28 dniowe cykle, co związane jest zasadą stosowania tych preparatów. Proszę także pamiętać, że po odstawieniu antykoncepcji układ hormonalny musi powrócić do równowagi, co może trwać nawet kilka tygodni. U niektórych kobiet objawia się to zaś nieregularnością lub nawet brakiem miesiączki. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Proszę cierpliwie poczekać. Jeśli jednak miesiączka nie pojawi się przez dwa kolejne cykle, proszę ponownie wykonać test ciążowy i skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...