Skocz do zawartości
Forum

Kołatanie serca, duszności i uderzenia gorąca a nerwica


Gość anonimus1212

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anonimus1212

witam serdecznie,
odóz od dłuszego czasu mam pewne dolegliwosci kołatanie serca takie uczucie dusznosci , udezenia goraca , problemy z oddychaniem , czasami przy mocnym zdenerwowaniu problemy z wysłowieniem sie , zajadam stres , problemy ze snem albo mogłabym spac godzinami , jestem flegmatyczna taka jakas połamana , czy to nerwica??

Odnośnik do komentarza

To faktycznie może być objaw nerwicy. Denerwujesz się czymś? Stresujesz? Przeżywasz coś? Staraj się uspokoic wewnętrznie i wyciszać, pij melisę i bierz magnez. Długie kąpiele, joga i sport pomagają w walce z nerwicą lub depresją. Do tego możesz robić ćwiczenia relaksacyjne i dystansuj się do świata zewnętrznego. Nie bierz wszystkiego do siebie rób sobie przestrzeń jeśli chodzi o emocje do błahych spraw i staraj się myśleć optymistycznie. Mam nadzieję, że to cokolwiek pomoże bo jak nie, jest ryzyo że objawy się nasilą i bedzie potrzebna konsultacja u psychologa i ewentualana terapia.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Tak jak napisała Ehhh - najpierw zrób badania, aby mieć pewność, że przyczyną Twojego stanu nie są nieprawidłowości fizjologiczne.
Następnie skonsultuj się z psychologiem/psychiatrą - gdyż możliwe, że jest to zaburzenie nerwicowe.
W międzyczasie postaraj się "uspokoić" układ nerwowy - zalecane są: odpoczynek, ćwiczenia relaksacyjne (warty polecenia jest trening autogenny Schultza) oraz sport.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...