Skocz do zawartości
Forum

Szybkie denerwowanie się, rozkojarzenie i lęk


Gość DobryChlopak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DobryChlopak

hmm Mam 27 lat. Irytuje mnie np. kiedy w grze zabija mnie przeciwnik, wiem, że lepiej odpowiedzieć " TO NIE GRAJ ", ale taka odpowiedź jest przeważnie gorzej irytująca niż to czego oczekuję, bo osoba która pyta się jak rzucić palenie nie oczekuje odpowiedzi " NIE PAL " ( chociaż w moim przypadku tak było 1 stycznia któregoś tam roku :D ). No, ale do rzeczy. jak już w/n, naprawdę staram się to kontrolować ( krzyki, uderzanie ręką w klawiaturę w myszkę ), nawet czasami sobie powtarzam w myślach, że to tylko gra i nie ma powodu do złości, ale no, nie udaje mi się, nie potrafię. To siedzi we mnie i wychodzi tylko przy złości, muszę się WYDRZEĆ, PRZEKLĄĆ, cokolwiek chorego bym nie zrobił, to robię. Jakaś terapia ? Leki ?. Zauważyłem np. że w rożnych sytuacjach życiowych byłem bardzo opanowany, nawet potrafiłem uspokoić ludzi którzy potrzebowali " pomocy ", doradzałem, że nie można się denerwować z takiego powodu itp. Nie wiem jak mam sobie z tym radzić .... mam też dziwne problemy jak np. Kiedy podchodzę do domofonu i chcę wpisać KOD wyciągam klucz i sięgam do domofonu, albo chcę ściszyć słuchawki i sięgam przycisku od telewizora, ściszam. Mam takich akcji od groma !! Co jest ze mną grane !!!!!!!!. ? W życiu jest mi ciężko cokolwiek załatwić, boję się iść do urzędu itp. potrzebuję wsparcia albo jakiejś krytycznej motywacji, żeby się przełamać i coś zrobić. Od ponad pół roku kiedy rozstałem się z dziewczyną, olałem lub ignorowałem inne kontakty warte uwagi bo uważam, że tylko będę się upokarzał w oczach innych i chcę jakimś cudem uporządkować siebie w sobie, nawet z seksem mam problem bo już prawie 8 miesięcy bez. Co jest ze mną ?.

Odnośnik do komentarza
Gość DobryChlopak

Właśnie problem w tym, że tylko podczas gier mam takie napady. Piję czasami jakieś " zielone Herbatki " itp. ale to nic mi nie pomaga.
Dziwne trochę jest to, że kiedy zbiera mi się złość i kiedy muszę się wydrzeć, żeby to z siebie wyrzucić wiem, że robię źle i jest mi głupio trochę :P. Nie wiem ....

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Gry dostarczają bardzo dużej stymulacji nerwowej - pobudzają układ nerwowy, dlatego wybuchasz. Rada - zastosuj tak zwane czynności zastępcze. Gdy czujesz, że już za chwilę wybuchniesz zrób na przykład kilka/kilkanaście przysiadów, pompek itp. Chodzi o to, żebyś szybko obniżył napięcie nerwowe.
Poza tym wieczorem wykonuj ćwiczenia relaksacyjne - uspokoją Cię i ponadto pomogą w problemach z koncentracją uwagi.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...