Skocz do zawartości
Forum

Uczulenie na prezerwatywy a upławy


Gość mika_007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się czy uczulenie na prezerwatywy może powodować upławy? Od niedawna zaczęliśmy wraz z chłopakiem współżyć. Był to mój pierwszy raz a wiec spodziewałam się bólu, tylko ze ten bol pojawia się za każdym razem kiedy się do siebie zbliżamy. Używamy nielatexowych prezerwatyw, ale wydaje mi się ze to mimo wszystko może być reakcja alergiczna. Miałam tez problem z upławami, dostałam leki i mi przeszło, ale przy kolejnym stosunku rozrywający, aż w końcu piekący ból powrócił. Następnego dnia pojawiły się upławy. Byłam u lekarza i tym razem pobrano wymaz, czekam na wyniki. Trochę się martwię. Zawsze jest tak samo podczas stosunku bol a i po boli w dolnej części brzucha i czuje się taka jakby to powiedzieć, opuchnięta i podrażniona. Czy ktoś tez tak miał? Proszę o poradę. Dziękuje ;)

Odnośnik do komentarza

PO pierwsze skoro to Twoje początki ze współżyciem to może nie jesteś odpowiednio nawilżona podczas stosunku i stąd ten ból.
Po drugie, czy po pierwszym razie nastąpiło krwawienie, moze błona dziewicza została tylko naderwana lub nie przerwana.
Po trzecie upławy i ból niekoniecznie musi świadczyć o alergia na lateks. Bardziej prawdopodobne jest to, że masz infekcję.

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

bylo krwawienie, ale kilka razy pozniej tez krwawilam. tak myslalam, ze te uplawy to infekcja wiec poszlam do lekarza, przeszlo po lekach, ale teraz znowu nawrot wiec zrobili mi pare testow i czekam na wynik. tylko, ze jak nic nie wyjdzie to moze trzeba zmienic antykoncepcje >_<

Odnośnik do komentarza

Jeżeli z wymazu wyjdzie że masz infekcję to zastosuj odpowiednie leki przepisane przez ginekologa i nie zapomnij również o prze leczeniu partnera. Przed kolejnym stosunkiem posmaruj się provag żelem, który bardzo dobrze nawilża i nie powoduje alergii. Największym jego plusem jest to, że zawarta aktywne metabolity bakterii kwasu mlekowego, dlatego łagodzi podrażnienia i chroni przed infekcjami. Ja stosuję go codziennie w celu profilaktyki i dodatkowo przed każdym stosunkiem żeby zmniejszyć otarcia. Jak żel Ci nie pomoże, to może warto byłoby w tej sprawie skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

~akacja p
Jeżeli z wymazu wyjdzie że masz infekcję to zastosuj odpowiednie leki przepisane przez ginekologa i nie zapomnij również o prze leczeniu partnera. Przed kolejnym stosunkiem posmaruj się provag żelem, który bardzo dobrze nawilża i nie powoduje alergii. Największym jego plusem jest to, że zawarta aktywne metabolity bakterii kwasu mlekowego, dlatego łagodzi podrażnienia i chroni przed infekcjami. Ja stosuję go codziennie w celu profilaktyki i dodatkowo przed każdym stosunkiem żeby zmniejszyć otarcia. Jak żel Ci nie pomoże, to może warto byłoby w tej sprawie skonsultować się z lekarzem.

odebralam wyniki i wszystko jest ok. ale umowilam sie tez na wizyte do ginekologa, bo jakby nie bylo to uplawy jedna sa oznaka, ze cos jest niedokonca tak jak byc powinno. a jak narazie to widzialam tylko pielegniarke i lekarza rodzinnego. sprawdze tez ten zel. xD

Odnośnik do komentarza

Cieszę się że wyniki są dobre i że nie masz infekcji, jeżeli chodzi o provag żel to spokojnie możesz go stosować profilaktycznie codziennie po kąpieli w celu utrzymania właściwej higieny miejsc intymnych. Przed basenem i sauną również warto go stosować ponieważ zabezpiecza przed bakteriami i grzybami. Jeżeli upławy nadal Cię męczą to koniecznie wybierz się do ginekologa. Moja znajoma która choruje na endometriozę miała wodniste upławy i okazało się że ma wodniaka w jajowodzie – warto się zbadać. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...