Skocz do zawartości
Forum

Brak tętna płodu


Gość flesh221

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny może miałyście taki przypadek i skończył się pozytywnie.
O ciąży dowiedziałam się w 4 tyg i lekarz stwierdził, że mam się pojawić za 2 tyg w celu potwierdzenia ciąży. Nastąpiło to w piątek tj. 9/11/12 podczas normalnego badania wszystko wskazywało że ciąża przebiega poprawnie poinformowałam lekarza że wystąpiły lekkie plamienia. Udaliśmy się na usg okazało się, że jestem w 6w5d i wielkość płodu to 75mm. Była radość ale lekarz nie znalazł tętna płodu. Poinformowała mnie, że możliwe że płód jest obumarły. Komentarz jaki otrzymałam to:
W jamie macicy pojedynczy pęcherzyk ciążowy, z pęcherzykiem żółtkowym i zarodkiem bez widocznego tętna.
Kosmówka z niewielkimi cechami odklejenia.
Obraz USG może odpowiadać wczesnej ciąży obumarłej.
Lekarz powiedział,że na drugi dzień powinno nastąpić usuniecie z macicy martwego płodu samoistnie ale to nie nastąpiło. Dziś nic nie wskazuje na to aby to miało nastąpić. We wtorek mam kolejna wizytę i badanie usg. Jeśli dalej nie będzie tętna to w środę mam iść do szpitala na zabieg ale zanim to nastąpi to mam mieć USG wykonane przez innego lekarza. Czy któraś z Was przechodziła coś podobnego? Bardzo proszę o informację czy możliwe jest, że tętno się pojawi bo ciągle mam nadzieje, że tak się stanie.

Odnośnik do komentarza
Gość Mija10.07

Ja mam wizytę jutro, też mija mi 8 tydzień. W poprzedniej ciąży bylam na wizycie w 8 tygodniu i 4 dniach i było pięknie wszystko słychać. Moja koleżanka zaś tez poszła w 8 tygodniu i nie słyszała nic trzymali ja w niepewności do 10 tygodnia i niestety dalej nie było słychać serduszka.. Bądź dobrej myśli może się okazać że było jeszcze za wcześnie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...