Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Nadmierne zmęczenie, apetyt i ospałość


Gość Gabrielle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu męczy mnie ciągła ospałość, zmęczenie oraz ogólny brak ochoty na cokolwiek. Zrezygnowałam z pasji, przestałam robić to co dawniej sprawiało mi przyjemność. W nocy bardzo ciężko mi zasnąć i zasypiam koło 2-3, rano kolo 6 juz muszę wstać do szkoły, więc w tygodniu śpię mało, lecz jak wracam ze szkoły, mam chwile wolnego lub jest weekend śpię praktycznie cały czas, jak mogę przesypiam całe dnie. Albo po prostu leżę w łóżku i nie jestem w stanie wstać. Odechciewa mi się wychodzić do ludzi, gdziekolwiek, najchętniej siedziałam bym w domu leżąc w łożku. Męczy mnie również nadmierny apetyt. Jem bardzo dużo, tyję i nie mogę temu zaradzić. Odczuwam głód niemalże cały czas. Spadła mi przez to znacznie samoocena. Przez ciągłą ospałość, zmęczenie ucierpiało moje życie towarzyskie. Również nauka idzie mi coraz gorzej, mam duże problemy z koncentracją, niechęć, ciężko mi cokolwiek wchodzi do głowy, występują też problemy z pamięcią. Zdarzają mi się problemy z zapanowaniem nad sobą, swoim gniewem. Czasami dopada mnie smutek bez konkretnej przyczyny. Czy mogą to być objawy depresji sezonowej? Co mogę zaradzić na moje dolegliwości? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

A no i zapomniałam dodać że męczą mnie czasami lęki, od czasu kiedy w wakacje napadnięto na mnie późnym wieczorem jak wracałam do domu. Mam 17 lat. Do lekarza konkretniej? Boję się że będzie tak, że pójdę i nie będę wiedziała co powiedzieć, od czego zacząć, nie potrafię nawet nikomu z przyjaciół i rodziny się zwierzyć bo boję się że uznają mnie za wariatkę..

Odnośnik do komentarza

żeby wybrała się do psychologa szkolnego? serio?
przecież oni są beznadziejni... owszem zdarzają się wyjątki od reguły, ale większość zupełnie sobie nie radzi z problemami dzieci...

Zalecam wybrać się do lekarza rodzinnego i zrobić badania krwi- poprosić o takie badanie, wymienić dolegliwości-czyli ospałość, wrost apetytu itd. Wykluczy się wtedy tarczycę, lub cukrzycę. Jeśli badania niczego nie wykażą następnym krokiem powinno być skierowanie do poradni zdrowia psychicznego dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Gość Viktoria777

Mam dokładnie te same objawy.
Nie potrafię sobie z tym sama poradzić choć już próbowałam.
Myślę że to depresja.
Nie wiem do jakiego dokładnie lekarza mam iść (psycjolog psychoterapeuta etc.?)
Mam nadzieję, że uda Ci się wyjść z tego okropnego stanu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...