Skocz do zawartości
Forum

Śluz płodny a seks


Gość SANDRA D.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam ogromną prośbę o pomoc w odpowiedzi na droczące mnie pytanie. Otóż kochałam się z mężem dnia 5 listopada bez zabezpieczenia. Dnia 25 - 26 września zauważyłam u siebie śluz płodny ( + bolał mnie jajnik). Potem śluz zniknął i pojawił się biały, nierozciągliwy. Myślę, iż to śluz nie płodny.. bo wszystko na to wskazuje. We wrześniu miałam miesiączkę 14, w październiku 10. Śluz płodny w tych miesiącach występował ok 25 - 26dniu. Cykle mam 26-30dniowe. Czy istnieje ryzyko ciąży ? Bardzo proszę o odpowiedź. :(.

Odnośnik do komentarza

Witam. Nie no na moje obserwacje to raczej dni nie plodne. Już rozpisuje dokładniej.
Tak jak wspomiałam cykle mam mniej 26-31 ..w tych granicach.
We wrześniu , dokłądnie 12tego uprawiałam seks bez zabezpieczenia. 14tego września wystąpiła miesiączka. Miesiączka trwała 6 dni. Po czym 24 września pojawił się u mnie śluz płodny. Trwał 3 dni. W październiku miesiączkę miałam 10, a 25tego zauwazyłam śluz płodny + pobolewał mnie jajnik.. a seks bez zabezpieczenia odbył się dnia 5 listopada. I teraz głównie mi chodzi o ten październik i listopad. Czy istnieje ryzyko ciąży ? ..Co prawda narazie z mężem nie staramy się o dziecko. :(. Słyszałam że owulacja występuje ok 14 dnia przed miesiączką.. i ponoć od 13 dnia przed miesiączką są już dni niepłodne. Piersi już mnie bolą z dobre 1.5 tygodnia, brzuch pobolewał jak przed miesiączką.. Jestem teraz chora, okres powinien się już myślę pojawić.. a ciąglę go oczekuję.. co prawda nieraz spóźniał się 2 dni ale to bardzo żadko. Proszę o doraźne spostrzeżenie moich notatek i o szczerą odpowiedź. Bardzooo dziękuję.

Odnośnik do komentarza

powiem tak stosunek bez zabezpieczenia zawsze wiąże się z ryzykiem ciąży. Sama obserwacja śluzu moze być myląca. Więc ja na Twoim miejscu zrobiłabym test ciążowy, bo tak najszybciej się dowiesz czy mozesz być w ciązy.
Co do spóźniającego się okresu to może on być spowodowany tym że jesteś chora i tym że cały czas o tym myślisz i się stresujesz.

Odnośnik do komentarza

Mała_Mi ... ale na wykonanie testu jest raczej za wcześnie bo ten seks odbył się 5tego , a dziś mijają dopiero 4 dni .. Ale na Twoje oko, to były dni płodne czy niepłodne ?biorąc pod uwagę moje cykle miesiączkowe itp. .Codziennie podczas kąpieli badam palcem wejście do pochwy i pobieram śluz, to był biały, gęsty dosyć to dni płodne chyba musiały się zakończyć i taki śluz miałąm już chyba ze 4 dni o ile dobrze pamiętam i szyjka była twarda i zamknięta, bo przy dniach płodnych jes bardzo miękka i jest tam "mokro, ślisko". Jak uważasz. Bardzo proszę o odpowiedź. Dodam że tego 25października czy 26 oprócz widocznegpo śluzu płodnego miałąm bole jajnika.

Odnośnik do komentarza

Zapomniałam dodać że albo musisz poczekąc 14 dni albo zrobić test z krwi po 8 dniach.
Jeśli szyjka była twarda i zamknięta + do tego śluz to raczej były to dni niepłodne ale to jest tylko moja opinia, która tak na prawdę niewiele znaczy. Nie jestem Toba, ja mogę tylko gdybać

Odnośnik do komentarza

No ja wiem wiem i dziękuję że byłaś skłonna aby odpisać i pomóc. Wiesz czytałam, że 14 dni przed miesiączką jest owulacja -/+ 4 dni w tą lub w tą.... ale czy to prawda... nie wiem :/.. mam takie odczucia jakbym miała dostać okres, no ale jak narazie nic nie widać . Bo co do moich cykli to nie są raczej nieregularne co ?

Odnośnik do komentarza

powiedz mi a która kobieta tak naprawdę ma regularne? Żadna. No chyba, że są jakieś naprawdę wyjątkowe kobiety z cykami równiutkimi co do dnia... ( oczywiście z zestawienia odpadają te co biorą tabsy)
Ja sama mam cykle mniej więcej 30-34 dniowe.

Odnośnik do komentarza

A co sądzisz o tym, że owulacja ponoć następuje 14 dni przed miesiączkąi od ok. 13-12 są już dni nie płodne. Z tego co ja widzę to ja u siebie mam dni płodne tydzień po miesiączce. To myślę, iż tego 5 listopada to był już dni nie płodne..

Odnośnik do komentarza

Przez kilkanaście lat małżeństwa nie używaliśmy zabezpieczeń bazując na obserwacji cyklu. Żadnej wpadki , dwoje z dwojga zaplanowanych dzieci. To skutkuje naprawdę, tylko wymaga odrobinę umiejętności wymagania od siebie i cierpliwości. Ja mam okres niepłodny ( ok. 10 -14 dni przed okresem= śluz gęsty, lepki i bolące piersi) Polecam, pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...