Skocz do zawartości
Forum

Ciągnący się śluz z plamkami krwi a ciąża


Gość bloondia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Nie wiem jak mam interpretować krwawienie jakie miałam w weekend... Powiem, że mam nieregularne miesiączki ale zazwyczaj cykl jest dłuższy niż 35dni (przed braniem duphastonu sięgały nawet 70dni).. Od dwóch miesięcy biorę duphaston od 15 do 25 dnia cyklu.. Nie wiem kiedy dokładnie mam owulacje... W 27 dniu cyklu pojawiło się krwawienie i nie było ani bardzo obfite ani skąpe i trwało dwa dni. Zaraz po nim zaobserwowałam przez kolejne dwa dni ciągnący się śluz z malutkimi plamkami krwi i towarzyszy mi ból w dole brzucha od 27 dnia cyklu do dzisiaj czyli do 32dnia cyklu.. W 31 dniu i 32dniu cyklu zrobiłam testy owulacyjne, które wyszły pozytywne (dwie takie same ciemne kreski) i testy ciążowe, które wyszły negatywne.. Co może oznaczać to krwawienie? Była to miesiączka czy może plamienie okołoowulacyjne? A może jednak ciąża? Słyszałam, że we wczesnej ciąży hormon LH krzyżuje się z HCG i testy ciążowe mogą wyjść negatywne.. Dodam, że w 14, 20 i 24dniu cyklu doszło do zbliżenia...

Odnośnik do komentarza

Coś takiego znalazłam w necie:

"Czy test owulacyjny wykrywa ciążę?
To pytanie pojawia się tak często, a inwencja twórcza testujących nie zna granic zatem słowa wyjaśnienia.

Test owulacyjny wykrywa ciążę
Dlaczego?
to jest tak naprawdę jego wada bo krzyżuje się z hormonem ciążowym HCG w niskich wartościach, ale konstruując test i jego czułość zakładaliśmy, że człek będzie testował w okolicy owulacji.

A teraz wstawka dla chemików, dlaczego tak jest
Otóż podjednostka Beta HCG wykazuje bardzo duże podobieństwo do LH. Jak duże, aż ciężko uwierzyć ale jest to 91 aminokwasów !!! w łańcuchu o długości 121 reszt aminokwasowych

Test krzyżuje się z HCG na poziomie 10 co oznacza, że przekroczenie tego poziomu powoduje pozytywny test owulacyjny (1-2 dni od zagnieżdżenia)

Dużo testujących używa zatem 9-10 dni po owulacji testów owulacyjnych, żeby zobaczyć jak wyjdzie jak pozytywnie to testują ciążowym, ale
UWAGA

TEST OWULACYJNY zawsze WYCHODZI POZYTYWNIE W CIĄŻY
ale
POZYTYWNY TEST OWULACYJNY po owulacji NIE MUSI oznaczać ciąży

dlatego radzę testujecie ciążowymi "

Odnośnik do komentarza

Deanerys
no to że test owulacyjny nie wykazuje ciązy to akurta nic nowego, nie po to on został on stworzony:) On ma określić czy zaszłą czy nie zaszła owulacja. A nie czy jesteś w ciąży czy też nie

Przecież na górze zamieściłam opis, ze testy owulacyjne mogą na wczesnym etapie wykrywać ciążę stąd moje wątpliwości, bo weekendowe krwawienie nie przypomina mi ani krawawienia okołoowulacyjnego ani implatacyjnego, bo oba są skąpe a moje nie było skąpe ani nie było obfite.. coś pomiędzy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...