Skocz do zawartości
Forum

Ból krzyża przy tabletkach antykoncepcyjnych a ciąża


Gość py...11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Czwarty miesiąc biorę tabletki antykoncepcyjne Sylvie 20. Od około dwóch miesięcy w miarę regularnie współżyję z moim chłopakiem, zawsze dodatkowo używając prezerwatyw (żadna z nich nigdy nie pękła). Krwawienia z odstawienia występowały po każdym opakowaniu tabletek, również po ostatnim.
Jednak ostatnio podczas przerwy zaczęłam odczuwać bóle w lędźwiowo-krzyżowej części kręgosłupa, myślałam, że to może w związku z krwawieniem, jednak aktualnie jestem już przy 3 tabletce nowego opakowania i bóle nie ustąpiły. Nie wykluczam, że mogło mnie zawiać, (w końcu dni stają się coraz chłodniejsze a nie zawsze ubiór jest odpowiedni do temperatury) i stąd te bóle, jednak dręczy mnie pytanie: czy może to być pierwszy objaw ciąży?
Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Jeżeli stosuje Pani tabletki antykoncepcyjne zgodnie z zaleceniami producenta, a dodatkowo zabezpiecza się Pani prezerwatywą, ryzyko ciąży jest zerowe. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Opisany ból związany jest najprawdopodobniej z kręgosłupem - sugeruję zatem konsultację z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Gdyby ból się przedłużał wskazane będzie wykonanie RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...