Skocz do zawartości
Forum

Niedomknięta szyjka macicy podczas ciąży


Gość ma....r

Rekomendowane odpowiedzi

Jest 1.10. 2012 r. Jestem w ciąży w 11 tygodniu i 5 dni . Jest to moja druga ciąża, poród drugi. Kiedy 19.09. byłam na wizycie kontrolnej u mojego ginekologa, powiedział, że szyjka macicy jest niedomknięta. Zapytał, czy w poprzedniej ciąży miałam problem z przedwczesnymi skurczami. Odparłam, że nie, poprzednia ciąża przebiegała bez najmniejszych problemów, dziecko urodziło się 9 dni po terminie. Lekarz nie odpowiedział mi jasno na pytanie, co ta niedomknięta szyjka może oznaczać. Boję się problemów z ciążą, przedwczesnego porodu... Proszę wyjaśnić na czym polega moja przypadłość i jakie mogą być konsekwencje oraz co powinnam zrobić (może dodatkowe badania?).

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie jestem w stanie ocenić co dokładnie miał na myśli lekarz mówiąc: "niedomknięta szyjka macicy". Rozwarcie szyjki macicy powinno być bowiem określone liczbowo. W zależności zaś od nasilenia tego stanu podejmowane jest właściwe postępowanie. Konsekwencją takiego stanu może być zagrożenie porodem przedwczesnym. Przy najbliższej wizycie proszę zatem porozmawiać o tym z lekarzem lub skonsultować się z innym specjalistą. Do czasu wyjaśnienia sprawy proszę prowadzić oszczędzający tryb życia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...