Skocz do zawartości
Forum

Udar przejściowy w wieku 29 lat


Mozyjka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jak w tytule,kilka miesięcy temu jako młoda 29 letnia kobieta,żona,mama i nauczycielka w przedszkolu przeszłam,bez większych negatywnych efektów,udar przejściowy ( diagnoza z oddziału neurologicznego,zaburzenie krążenia mózgowego).Żaden lekarz wprost nie nazwał tego udarem,chociaż miałam symptomy udaru ( afazja motoryczna, osłabienie siły mięśniowej kończyn prawych IV stopnia w skali Lovetta, dysmetria prawych kończyn, stopotrząs,dodatni objaw Babińskiego po str prawej,RR 130/80 ale byłam przytomna) Bardzo szybka reakcja na pierwszy symptom ( afazja) pozwoliły mi w ciągu 30 min być już w szpitalu i chyba ten fakt uratował mi życie.Po kilku godzinach, po wielu badaniach i podpięciu kroplówki objawy same sie wycofały.Oto badania jakie mi zrobiono po fakcie które są w normie : Morfologia,BAdanie płynu mózgowo-rdzeniowego,EKG,RTG klatki piersiowej,TK głowy z kontarstem i bez,MR z kontrastem( tutaj wykazało torbiel szyszynki,nie związane z atakiem),ANGIOMr tetnic mózgowych.Sama kontroluje serce u kardiologa( jest wszystko ok) ,Hormonalnie okazało się że mam przejściowe zapalanie tarczycy i jestem kandydatka na niedoczynność,w najbliższych dniach badam hormony płciowe bo coś nie tak mam z praca jajników ( ginekolog) .Zastanawiam się co jeszcze mogłabym zbadać aby znaleźć przyczynę i nie pozwolić na powtórkę ( nikt nie zdiagnozował powodu).Może ktoś ma podobne doświadczenia i mógłby mi coś poradzić? Pije dużo wody ( wskazówka od żony udarowca),dużo spaceruje z dzieckiem,czasami ćwicze zumbe ( wysiłek fizyczny) Waga w normie. Jestem nerwowa i wszystko za bardzo przeżywam,fakt.Wtedy mogła byc reakcja stresowa na miesiące przed i na dzień zaplanowanego zabiegu mojego synka ( stało się to w nocy).Ale chciałabym wykluczyć tez inne powody. Oprócz tego żyje normalnie i nie myślę o tym co mogło by być i co sie jeszcze może zdarzyć. Będę wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Z opisu wynika, iż przeszła Pani przemijający atak niedokrwienia, czyli TIA. Wykonano Pani bardzo wiele badań, które jednak nie dały odpowiedzi na pytanie o przyczynę epizodu niedokrwiennego. Jedną z przyczyn powstawania przemijających ataków niedokrwienia może być nadpłytkowość. Nie podała Pani które parametry krzepliwości są zaburzone. Lekarz powinien ocenić wyniki badań podczas najbliższej wizyty kontolnej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...