Skocz do zawartości
Forum

Stosowanie Nuvaring


Gość Lusy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.stosuje Nuvaring drugi miesiac,w pierwszym miesiacu zaaplikowalam pierscien o godzinie 12 w poludnie ,w drugi miesiac spoznilam sie 8 godzin czyli aplikacja byla o 20stej.Pytanie moje brzmi teraz w trzecim miesiacu stosowania Nuvaring powinnam wyciagnac krazek o 20 ? Moze prosciej : krazek powinnen byc wkladany zawsze o stalej porze od ostaniego zastosowania?bardzo prosze o odpowiedz.
Dziekuje ,Lusy!

Odnośnik do komentarza

Witam!
Tak jak jest napisane w ulotce, krążek antykoncepcyjny powinien być wkładany i wyjmowany mniej więcej o stałej porze. Proszę jednak pamiętać, że tak niewielkie zmiany jak godzinne przesunięcie czasu nie mają znaczenia i nie wpływają na skuteczność antykoncepcji. Może Pani zatem kontynuować wkładanie i wyjmowanie krążka o 20.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Od 2 lat stosuję Nuvaring, nie miałam do tej pory żadnych problemów z nim związanych, ogólnie jestem zdrowa i czuję się dobrze. Ale od 2 miesięcy coś dziwnego dzieje się z moją miesiączką - trwa dłużej, (nie standardowo 4-5 dni, tylko 7-8 dni) a kilka dni po jej ustaniu pojawia się średnioobfite, brązowe plamienie, w zeszłym miesiącu trwało to 4 dni, a w tym miesiącu trwa już 5 dzień. Nie wiem czy powinnam się martwić, ale nigdy w życiu nie miałam plamień, a długość okresu też mnie zastanawia. Czy ktoś może wie, czy to objawy, które powinny mnie niepokoić?
Dziękuję, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, od kilku miesięcy stosuję krążki nuvaring lecz w tym miesiącu zapomniałam go wyjąć i zamiast wyjąć go po trzech tygodniach wyjęłam go dopiero dzisiaj, czyli minęło 6 tygodni i 5 dni. Dzisiaj mamy piątek a planowo w niedzielę powinnam założyć nowy krążek stąd moje pytanie co powinnam zrobić, czy założyć krążek wg wcześniejszego harmonogramu czy powinnam zrobić 7 dniową przerwę? Proszę o pilną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...