Skocz do zawartości
Forum

Problem ze snem u dziecka


Gość ada89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam problem z zasypianiem mojej 20 miesięcznej córeczki. Właściwie to od początku słabo spała ale sądziłam że w tym wieku juz ten problem się skończy. Córka w dzień śpi jeden raz. W nocy najpierw jest problem z zaśnięciem usypia się ok 1 godz. i zaznaczę że nie ma mowy żeby poszła wczesniej spać niż o 21po uśnięciu pierszwa pobódka zazwyczaj jest po 40 minutach, płacze kręci sie i zazwyczaj jeli nie wezmę jej na ręce to kończy się to wymiotami (przez płacz). W nocy wstaję do niej co 15-30 minut.Zaznaczę ze nawet jesli wezmę ja do siebie do łózka to także budzi się i strasznie śpi niespokojnie kręci się wierci rzuca itp. Myślałam że to przez ząbkowanie ale czy ten problem by trwał az tak długo?? Prosze bardzo o pomoc bo czuje się wyczerpana, a lekarze pediatrzy umywaja rece i mówią że to normalne, że muszę być konsekwetna i absolutnie jej nie brac na rece, a tak się nie da bo nie można każdej nocy zmieniac pościeli, przebierac dziecka, na nowo karmić, i sprzatac pokoju.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!
Jestem mamą 4-miesięcznego chłopca i mam bardzo poważny problem,a mianowicie chodzi o sen mojego synka.
Gdy się urodził nie miałam takiego problemu , ponieważ w nocy spał ładnie ,po kąpaniu przespał 6-7 a czasem nawet 9 godzin potem budził do karmienia i spał dalej już razem ze mną w łóżku(ciągle karmię piersią)z tym że w dzień nie spał w ogóle ,jako noworodek potrafił nie spać nawet przez 12 godzin w dzień.Tak było do czasu aż skończył 3 miesiące,wtedy zaczęły się nasze problemy.Syn zaczął coraz krócej spać między karmieniami,na początku było to 3-4 godziny po kąpieli a potem co 2 godziny już przy piersi ,teraz po kąpieli budzi się co 15-30 min(przy piersi budzi co ok. 30 min).Potrafi także obudzić się o 4-5 nad ranem i już dalej nie spać,tyle że teraz w ciągu dnia prześpi ok 2 godziny w porywach do 3 . Byłam z tym u pediatry,jednak nic nie wykrył,dziecko jest zdrowe,bardzo dobrze się rozwija ,także lekarz mi nie pomógł.Myślałam że może syn budzi się tak z powodu głodu,jednak w dzień potrafi nie jeść przez 6-7 h,więc to raczej nie sprawa głodu.Podawałam mu herbatki uspokajające które też nic nie dały .Przeczytałam gdzieś ,że przed snem dziecko trzeba wyciszyć ,zrobić mu dłuższą kąpiel, masaż....iiiiiii...nic:( Dodam jeszcze że synek nie ma żadnej alergii ani nie ząbkuje,warunki do spania ma bardzo dobre.
Jestem już tym naprawdę zmęczona, ciągle sfrustrowana i wykończona.
Dlatego błagam niech mi ktoś pomoże,jestem już u kresu wytrzymałości:(

Odnośnik do komentarza

a wyszły jej już wszystkie ząbki....ja też miałam taki problem z córcią,ale to przez ząbki.....jeden ząbek wyrzyna się ok. miesiąca,u nas najgorsze były trójki...dwa miesiące wyjęte z życiorysu....a może spróbuj ją przed spaniem wyciszyć,niektóre dzieci które w ciągu dnia mają dużo wrażeń,przeżywają i mogą mieć problemy z zaśnięciem,budzą się...trudno mi coś ci doradzić....za mało wiem o twojej córci......

Odnośnik do komentarza

Moja córcia jest w trakcie wychodzenia 3. Co prawda już przebiły dziąsełka i bardzo dobrze je widać. Może to tak się dzieje bo jej idą po cztery odrazu i tak jedne po drugich bez odstępu czasu. Niewiem co z piątkami bo jak narazie jest skryta i nie da tak daleko zobaczyć. Jeśli chodzi o wyciszenie to też nie pomaga już próbowaliśmy..... wszystkie metody zawodzą jak do tej pory a mój koszmar trwa od 4-miesiaca jej życia....a mamy już 20-dziesty

Odnośnik do komentarza

moje dziecko miało problem ze snem podczas ząbkowania, przy tym także pojawiała się gorączka ale kupiłam w aptece milifen, syropek na bazie ibuprofenu, nam bardzo pomagał w tych ciężkich chwilach, a przy tym niewiele kosztuje

Odnośnik do komentarza

witam mam ten sam problem moj synek zle sypia od 6 miesiaca a ma obecnie 1.5 roku budzi sie co chwile pije i zasypia na godz i tak przez cala noc tez nie wiemco jest moze nie dojada sie bo mleka wogole nie pije i tu jest problem bo gdyby wypilbutle mleka moze spalby cala noc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...