Skocz do zawartości
Forum

Zażycie dwóch tabletek antykoncepcyjnych


pauuulis10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Tabeltki brałam prawidło kazdą tabletkę o jednakowej porze 19:00, ostatnio w sobotę zapoimniałam i przebudziłam się wieczorem i przez sen wziełam zamiast tabletkę z soboty wziełam z wtorku (1 tyg) (ponieważ odwrotnie przekręciłam blister) Wczoraj natomiast gdy chiałam wziąśc tabletkę z dnia niedziela patrzę że mam dwie tabletki jakby z soboty i niedzilę (3 tyg) w tym szoku wziełam dwie tabletki na raz. Nie wiem co mam robic czy brać dziś normlanie poniedziłkową tabletkę czy czekać? Czy zacząc nowe opakowanie?
Tabletki o nazwie lesine

Odnośnik do komentarza
Gość kasia111_

Witam. W pierwszym dniu po okresie wzięłam 2 tabetki (z powodu biegunki na wszelki wypadek). W tym tygodniu powinnam zakończyć branie lecz brakuje mi teraz jednej tabletki. Powinnam zakończyć po 20 tabletkach i zrobić 7 dni przerwy? Czy w takiej sytuacji jestem również cały czas zabezpieczona, teraz i podczas 7 dniowej przerwy?
Dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

~kasia111_
Witam. W pierwszym dniu po okresie wzięłam 2 tabetki (z powodu biegunki na wszelki wypadek). W tym tygodniu powinnam zakończyć branie lecz brakuje mi teraz jednej tabletki. Powinnam zakończyć po 20 tabletkach i zrobić 7 dni przerwy? Czy w takiej sytuacji jestem również cały czas zabezpieczona, teraz i podczas 7 dniowej przerwy?
Dziękuje za odpowiedź

Witam!
Tak jak Pani napisała, proszę zażyć 20 tabletek, a następnie zrobić 7 dniową przerwę. Skuteczność antykoncepcyjna jak najbardziej będzie zachowana (teraz i czasie w przerwy). Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.

Odnośnik do komentarza

Tabletki antykoncepcyjne biorę od ponad dwóch lat, o 19 wzięłam jak zawsze 5 tab z blistra, jednak po kilku minutach dostałam biegunki i po 2h od tej pierwszej wzięłam ostatnią z opakowania, dlatego też moja przerwa w braniu tab zaczęłam się wcześniej, czy moja ochrona była zmniejszona podczas przerwy? Wzięłam 21 tab i tak mi lekarz zalecił skoro musiałam wziąć dwie na raz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...