Skocz do zawartości
Forum

Wcześniejsze zażycie tabletki antykoncepcyjnej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie mojego błędu które związane są z tabletkami antykoncepcyjnymi Novynette. Tabletki zażywam regularnie o godz. 20. Wczoraj wzięłam 18-stą tabletkę o w/w godzinie, jednak w następny dzien rano dostalam lekkiego plamienia, wpadłam w panikę (myślałam, że zapomniałam wziąć jednej tabletki) i niepatrząc na oznaczone dni wzięłam o 9:40 kolejną, którą powinnam zażyć o 20. Co w związku z tym mam zrobić? dwudziestą tabletkę mam wziąć o godz 10 czy 20 oraz jak z ochroną. Jeśli to możliwe proszę o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Zaczynam barać tabletki antykoncepcyjne po kilkuletniej przerwie. Oczywiście wiem, jak powinno się je zacząć stosować jednak mój problem polega na tym, że nie wiem kiedy zaczęła mi się miesiączka. W dzień na który miał przypaść mi okres pojawiły się skąpe brązowe plamienia i utrzymywały się przez około 7 dni - myslałam że to okres dlatego brałam tabletki zgodnie z instrukcją. Trochę martwiło mnie, że plamienie jest skąpe, ale myślałam że to w związku z zażywanymi pigułkami. Dzisiaj okazało się, że dostałam okres czyli bóle brzucha, krwawienie tak jak to we wcześniejszych miesiącach miało miejsce. Nie mam pojęcia co teraz zrobić??? Przyjmować dalej tabletki czy przerwać? Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam. Juka.

Odnośnik do komentarza

juka123
Witam serdecznie,
Zaczynam barać tabletki antykoncepcyjne po kilkuletniej przerwie. Oczywiście wiem, jak powinno się je zacząć stosować jednak mój problem polega na tym, że nie wiem kiedy zaczęła mi się miesiączka. W dzień na który miał przypaść mi okres pojawiły się skąpe brązowe plamienia i utrzymywały się przez około 7 dni - myslałam że to okres dlatego brałam tabletki zgodnie z instrukcją. Trochę martwiło mnie, że plamienie jest skąpe, ale myślałam że to w związku z zażywanymi pigułkami. Dzisiaj okazało się, że dostałam okres czyli bóle brzucha, krwawienie tak jak to we wcześniejszych miesiącach miało miejsce. Nie mam pojęcia co teraz zrobić??? Przyjmować dalej tabletki czy przerwać? Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam. Juka.

Witam!
Z Pani opisu wynika, że przyjęła Pani pierwszą tabletkę w pierwszym dniu plamienia. Nie ma jednak informacji kiedy konkretnie pojawiło się krwawienie. Wystąpienie krwawienia jest bowiem o tyle dziwne, że tabletki hormonalne hamują krwawienie. Żadne intensywne krwawienie podczas stosowania tabletek nie powinno zatem wystąpić (może ono wystąpić jedynie podczas 7 dniowej przerwy). Ponieważ nie ma Pani pewności, czy pierwsza tabletka została zażyta pierwszego dnia miesiączki, skuteczność antykoncepcyjna może nie być pełna. Tabletki proszę zażywać dalej pamiętając, że ich skuteczność będzie pełna dopiero od drugiego opakowania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...