Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie nastolatki


Gość Nelly334

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 12 lat. Ważę 49 kg przy wzroście 150 cm. Problem w tym, że bardzo wstydzę się swojej wagi przy koleżankach i chcę schudnąć. Biegam, jeżdżę na rowerze i staram się unikać słodyczy. Jak mogę pozbyć się zbędnych kilogramów, chociażby do wagi 40-43. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

W tym wieku nie powinnaś się odchudzać. Najlepszym rozwiązaniem będzie ruch i ćwiczenia. Bardzo dobrze, że biegasz i jeździsz na rowerze, te dwie czynności bardzo pomagają w walce ze zbędnymi kilogramami. Pamiętaj tylko, że powinnaś być wytrwała i systematyczna, bo tylko w taki sposób będziesz mogła osiągnąć zamierzone cele. Do tego proponuję abyś poświęciła godzinę dziennie na ćwiczenia, możesz wykonywać taki same jak na lekcji wf. Oprócz aktywności fizycznej dobrze by było jakbyś ograniczyła nie tylko słodycze, ale i fast foody oraz kolorowe napoje gazowane. Zamiast nich polecam jedzenie większej ilości warzyw i owoców.

Odnośnik do komentarza
Gość siemanko111

WItam! Mam na imię Klaudia, chodzę do 2 gimnazjum mój wzrost to 172 i ważę 67 kg, chciałabym schudnąć, bo czuję się grubą. Ograniczyłam słodycze (raz na jakiś czas zjem kawałek czekoladki), nie słodzę w ogóle, nie jem smażonych potraw, ćwiczę codziennie 6 weidera, ćwiczenia na ręce, uda i czasami jeszcze inne, jem regularnie co 3 godziny 5 posiłków. Co mogę jeszcze robić, żeby przyśpieszyć spalanie tkanki tłuszczowej? dziękuje :)))

Odnośnik do komentarza

też jestem w 2 klasie gim, mam 170 cm wzrostu i ważę 55 kg. Jestem na diecie 500 kcal i ćwiczę także 6 weidera (po 2 serie), skaczę na skakance, wykonuję ćwiczenia nogi Daily Leg Workout + uczęszczam na treningi i wfy. W jakim okresie czasu zrzucę 15 kg?

Odnośnik do komentarza

Idę do drugiej klasy gimnazjum ,mam 154 cm wzrostu i 54 kg ,jeszcze 11 miesięcy temu warzyłam 43 kg ,nie mogę pojąć skąd pojawiły się u mnie tak drastyczne zmiany ,przez pewien czas nie przejmowałam się zbytnio opinią innych ,ale teraz zaczyna mi ona ciążyć ,co zrobić ? Jestem łakomczuchem ,staram się zapełniać swój wolny czas ,ale to na nic ,boję się co będzie dalej ,zawsze byłam drobna i zgrabna ,a teraz ? Moja otyłość ciąży mi na sercu.

Odnośnik do komentarza
Gość kali1234567890

Cześć!! Mam 168 cm wzrostu i ważę 75 kilogramów.Weszłam na tę stronę ponieważ mam problem na każdym kroku czekają na mnie obelgi co do mojej wagi potrzebuje waszej pomocy za każdą razą kiedy mam zamiar schudnąć np. po bieganiu zawsze objadałam się nie zdrowym jedzeniem jadłam w dużych ilościach pomuszcie mi muszę schudnąć ponieważ idę do gimnazjum a na teraz mam dość przezwisk w swoim kierunku. Zazdroszcze szczupłym dziewczynom pozdrawiam i prosze przyślijcie mi mój nowy tryb życia

Odnośnik do komentarza

Witam,
Powinnaś przygotować sobie dziennik odchudzania, w którym będziesz zapisywać wszystko co się łączy z Twoimi odczuciami, dokonaniami, porażkami. W tym dzienniku zapisywać będziesz również co zjadłaś danego dnia i ile ćwiczyłaś czy byłaś w ruchu. To pomoże Ci zaplanować i spostrzec te miejsca, gdzie najłatwiej się łamiesz. Gdy to zauważysz łatwiej będzie Ci nad tym zapanować. A gdy będziesz miała ciężkie chwile,dziennik będzie Ci przypominał ile już przeszłaś i jak się wtedy czułaś.
Co do samego odchudzania to nie polecam radykalnych diet. Sądzę, że bardziej odpowiednie byłoby racjonalne, zdrowe odżywianie. Jedz 4-5 małych posiłków co 2-3 godziny, to pozwoli ograniczyć podjadanie między nimi. Ostatni posiłek zjedz na 3 godziny przed snem.
Staraj się jeść dużo warzyw, owoce 2 razy dziennie. Ogranicz słodycze, fast foody, pizze, chipsy, kolorowe napoje gazowane ( najlepsza jest zwykła, bezsmakowa woda mineralna). Piszesz, że zawsze po wysiłku fizycznym chce Ci się jeść - to normalne. Ale, żeby uniknąć ,, napychania się " powinnaś jeszcze przed bieganiem przygotować sobie małą przekąskę, którą zjesz po wysiłku. Może to być np jogurt z jakimś owocem, kefir lub maślanka.
Przejdźmy do ćwiczeń. Nie ustalaj sobie bardzo ambitnego planu, że będziesz biegać co dziennie i do tego jeszcze ćwiczyć. W ten sposób bardzo szybko się zmęczysz i stracisz motywację bo nie będziesz miała sił na dalszą aktywność. Lepszym rozwiązaniem jest zaplanowanie sobie np 3 dni w których będziesz biegać np poniedziałek, środa i piątek. W pozostałe dni możesz wykonywać ćwiczenia rozciągające lub chodzić na długie spacery. Tak by być w ruchu, ale dać czas sobie na odpoczynek i relaks. Zamiast biegania, możesz oczywiście jeździć rowerem czy na rolkach, możesz także pływać lub zapisać się na kurs tańca.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...