Skocz do zawartości
Forum

Nieregularna miesiączka u nastolatki


Gość pa...98

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od sierpnia 16 lat i nie mam regularnej miesiączki. Pierwszy raz dostałam około rok temu, a następną gdzieś tak za pół roku. a teraz już znowu nie mam. Byłam z tym u ginekologa i powiedział, że wszystko jest prawidło i trzeba czekać. Chciałabym już mieć normalnie regularną miesiączkę :) Z pochwy wytwarza mi się taki śluz.

Odnośnik do komentarza
Gość zaniepokojona01

Witam, piszę z problemem, a mianowicie od dobrego pół roku co miesiąc spóźnia mi się okres. Na początku myślałam, że tak się zdarza. Zawsze miałam regularne miesiączki co 28 dni. Od 6 miesięcy zaczęło się to wahać. Najpierw były to opóźnienia 2-3 dni. Później już 4-5 dni. Jednak jak już okres przychodził, to trwał już normalnie - bolesny, obfity, cztero-, pięciodniowy. Teraz już szósty raz z rzędu miesiączka mi się opóźnia - na razie są to 3 dni. Ze swoim partnerem współżyjemy od roku, jednak zawsze w dni niepłodne (najwcześniej 21 dnia cyklu) z zabezpieczeniem (prezerwatywa - nigdy nam nie pękła). W sierpniu byliśmy na dwóch wyjazdach w górach, wtedy akurat wypadły dni płodne, jednak byliśmy zabezpieczeni prezerwatywą. Dodatkowo "wspomagaliśmy się" żelem intymnym, który - według opisu na opakowaniu - zwalnia plemniki i powoduje ich obumarcie. Po tych wyjazdach też trochę chorowałam - brałam antybiotyki ze względu na zapalenie pęcherza i cewki moczowej. Między tymi dwoma wyjazdami miałam miesiączkę, która spóźniła mi się wtedy 2 dni. Teraz mam 31 dzień cyklu i dalej nic. Wtedy mogło to być spowodowane zmianą klimatu i/lub chorobą. A teraz? Ciążę wykluczam. Dodam, że Pani Ginekolog wspomniała mi kiedyś, że mam nadżerkę i tendencje do niej. Czy właśnie ona może to powodować?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

~Magda908
Witam , mam 16 lat od trzech lat mam okres ale występuje co 2 miesiące czasem 1,5 miesiąca a czasem więcej niż 2.. martwię się nie wiem czy powinnam coś zrobić proszę o radę. Pozdrawiam

Witam!
W okresie dojrzewania może występować nieregularne miesiączki. Zwykle sytuacja normuje się wraz z wiekiem. Niemniej jednak warto udać się na wizytę do ginekologa, który będzie miał możliwość zbadania . W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie leczenie.

Odnośnik do komentarza
Gość Cześćtoja

Niedawno skończyłam 14 lat. Od grudnia 2013 roku miałam co 30 dni miesiączkę. Ostatnio zaczęłam się bardziej denerwować, gorzej spać itd. Okres spóźnia mi się już ok 7 dni. Boje się czy to jakaś choroba, ale nie chcę iść do lekarza. :(

Odnośnik do komentarza

mam straszny problem wrecz zaczynam sie juz denerwowac Sad okres mam z reguly w miare regularny cykle 33-34 czasem krotsze okres trwa 5-6 dni.. ostatni 1 marca i do tej pory nic Sad dodam ze chlopak raz dotkan lmojego wejscia do pochwy penisem ale chyba nie doszedl wtedy wuiec nasienia raczej nie bylo.. czy mozliwa jest w ogole ciaza ? co moze byc przyczyna ? pare dni temu bolal mnie brzuch tak jak na okres ale teraz przestal

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...